طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنری9 مدعی اسکار بازیگری امسال را بشناسید

9 مدعی اسکار بازیگری امسال را بشناسید

ناتالی پورتمن در صف مدعیان اسکار 2017

بسیاری از فیلم هایی که در جشنواره تورنتو امسال روی پرده رفتند، ویترینی از اجرای مختلف بازیگران - از هنرپیشه های نوظهور گرفته تا ستاره های معروف - را به نمایش گذاشتند که تحسین اغلب منتقدان را به دنبال داشت. بعضی از بازیگران بیش از همه درخشیدند و از همین الآن در صف مدعیان رقابت اسکار 2017 قرار گرفتند.

آی سینما: بسیاری از فیلم هایی که در جشنواره تورنتو امسال روی پرده رفتند، ویترینی از اجرای مختلف بازیگران - از هنرپیشه های نوظهور گرفته تا ستاره های معروف - را به نمایش گذاشتند که تحسین اغلب منتقدان را به دنبال داشت. بعضی از بازیگران بیش از همه درخشیدند و از همین الآن در صف مدعیان رقابت اسکار 2017 قرار گرفتند، از اما استون برای درام کمدی موزیکال «لا لا لند» گرفته تا ناتالی پورتمن که با ایفای  نقش ژاکلین کندی در درام تاریخی «جکی» در تورنتو حضور داشت. از معروف ترین ها تا تازه واردها، نظر دو منتقد باسابقه «ورایتی» برنت لنگ و رامین ستوده را درباره درخشان ترین اجراهای جشنواره امسال بخوانید.

1- ناتالی پورتمن برای «جکی» (Jackie)

پورتمن تا امروز دو بار نامزد جایزه اسکار شده؛ یکی برای «نزدیک تر» و دیگری برای «قوی سیاه» که آخری اسکار بهترین بازیگر زن را برایش به همراه داشت. با این حال، اجرای بازیگر 35 ساله در درام «جکی» بسیاری ها را شگفت زده و غافلگیر کرد. او در این فیلم، ژاکلین کندی را در روزهای پس از ترور جان اف. کندی به عکس کشیده است. به گفته ستوده، همزمان با سال انتخابات ریاست جمهوری در امریکا، «جکی» را باید یکی از مدعیان جدی فصل جوایز دانست.

سینمای جهان, اسکار, بازیگران درخشان, مدعی اسکار بازیگری امسال بشناسید

سینمای جهان, اسکار, بازیگران درخشان


2- نومی هریس برای «نور ماه» (Moonlight)

هریس در این فیلم نقش یک مادر معتاد به کراک و صاحب پسربچه ای حساس را بازی کرده است. به گفته لنگ، مخاطبان با تماشای بازی تاثیرگذار بازیگر 40 ساله در نقش مادری محترم که اعتیادش باعث می شود مشکلات احساسی فرزندش را نادیده بگیرد، غافلگیر خواهند شد. منتقد ورایتی بازی هریس را در به عکس کشیدن تحول شخصیت فیلم و تبدیل او به یک هیولا، «بسیار ماهرانه» توصیف کرده است. لنگ همچنین تاکید کرده، تک گویی پایانی هریس رو به پسرش که الآن دیگر بالغ شده را باید به عنوان مسترکلاس بازیگری تماشا کرد.

سینمای جهان, اسکار, بازیگران درخشان, مدعی اسکار بازیگری امسال بشناسید


3- ساشا لین برای «عزیز امریکایی» (American Honey)

بازیگر 20 ساله امریکایی که در نقش قهرمان اصلی فیلم جاده ای آندریا آرنولد ظاهر شده، با اجرای درخشانش خیلی ها را از جشنواره کن شگفت زده کرده است. لین که تا پیش از این تجربه بازی در مقابل دوربین نداشته و در هیچ کلاس بازیگری کمپانی نکرده است، به گفته ستوده با اجرای دیدنی خود در جدیدترین ساخته کارگردان بریتانیایی نوید ظهور ستاره ای جدید را در سینمای حال حاضر جهان می دهد.

سینمای جهان, اسکار, بازیگران درخشان, مدعی اسکار بازیگری امسال بشناسید


4- اما استون برای «لا لا لند» (La La Land)

با آن صدای خش داری که برای نخستین بار تا این حد ظریف و نرم شنیده می شود، استون مدعی جدی جایزه اسکار بهترین بازیگر 2017 است. اجرای او در دومین فیلم بلند دمین شزل (کارگردان درام تحسین شده «ویپلش») در نقش «میا» تحسین منتقدان ونیز و تورنتو را به همراه داشته است. به گفته لنگ، تماشای بازی همزمان قدرتمند و شکننده او به قدری لذت بخش است که احتمالا امسال او با بردن جایزه طلایی، صحنه مراسم اسکار را ترک خواهد کرد.

بازیگران درخشان, سینمای جهان, اسکار, مدعی اسکار بازیگری امسال بشناسید


5- لوکاس هجز برای «منچستر کنار دریا» (Manchester By the Sea)

جدیدترین ساخته کنت لونرگان با بازی کیسی افلک، نخستین بار در جشنواره مستقل فیلم ساندنس روی پرده رفت و حق پخش آن به قیمت 10 میلیون دلار به «آمازون استودیو» واگذار شد. فیلم از همان ابتدا به عنوان یکی از مدعیان مهم رقابت اسکار 2016 مطرح شد. به گفته ستوده، نسخه ای که در جشنواره تورنتو روی پرده رفته، به مدد تدوین دوباره به فیلمی جالب تر و مفرح تر تبدیل شده است. هجز 20 ساله با ایفای نقش شخصیتی به نام «پاتریک» پادزهری برای تمام سیاهی های فیلم لونرگان است. به عقیده ستوده، «منچستر کنار دریا» نویدبخش ظهور بازیگری بزرگ در سینمای امروز است.

اسکار, بازیگران درخشان, سینمای جهان, مدعی اسکار بازیگری امسال بشناسید


6- سانی پاوار برای «شیر» (Lion)

حتی تصور کردنش هم بیش از حد ترسناک است: پسربچه ای پنج ساله از خانواده اش جدا می شود، آواره و بی سرپناه در کوچه و خیابان می خوابد و ناامیدانه در میان محله های زاغه نشین کلکته گم می شود. «شیر» براساس یک داستان واقعی ساخته شده و تا یک ساعت نخست بار اصلی فیلم بر دوش پاوار است. به گفته لنگ، پاوار بدون هیچ گونه تجربه معتبری در عرصه بازیگری با اجرای طبیعی خود پرده را قبضه می کند و مخاطب را انگشت به دهان می گذارد. لنگ صراحتا عقیده دارد: «ستاره ای متولد شده است.»

اسکار, بازیگران درخشان, سینمای جهان, مدعی اسکار بازیگری امسال بشناسید


7- فلیسیتی جونز برای «هیولا صدا می زند» (A Monster Calls)

شاید در نگاه اول، فلیسیتی جونز 32 ساله برای بازی در نقش مادر یک پسربچه 13 ساله زیادی جوان به نظر برسد، اما او قبلا هم توانایی هایش را با اجرای درخشانش در نیمه نخست فیلم برنده اسکار «نظریه همه چیز» به اثبات رسانده است. به گفته ستوده، در کنار صداپیشگی لیام نیسن در نقش «هیولا» و اجرای لوییس مک داگال در نقش نوجوان بریتانیایی، بیش از همه این اجرای جونز است که توجه مخاطب را به خود جلب می کند.

اسکار, سینمای جهان, بازیگران درخشان, مدعی اسکار بازیگری امسال بشناسید


8- آرون تیلور-جانسن برای «حیوانات شب زی» (Nocturnal Animals)

تیلور-جانسن که تا امروز بیش از همه برای بازی در فیلم های «گودزیلا» و «انتقامجویان: عصر اولتران» شناخته می شد، به مدد کارگردانی قدرتمند تام فورد به خوبی از بعد اجرای نقش منفی خود در «حیوانات شب زی» برآمده است. ستوده از تماشای اجرای بازیگر 26 ساله انگلیسی با عنوان «هیجان انگیز» و «هولناک» یاد کرده است.

اسکار, سینمای جهان, بازیگران درخشان, مدعی اسکار بازیگری امسال بشناسید


9- مایکل شنون برای «حیوانات شب زی» (Nocturnal Animals)

دومین اجرای درخشان «حیوانات شب زی» متعلق به مایکل شنون بازیگر 42 ساله امریکایی است. به زعم لنگ، بازی شنون با آن سرفه های خس دار و نگاه خیره و سرسخت در نقش مامور قانون یکی از ماندگارترین اجراهای بازیگر نامزد اسکار را رقم زده است.

سینمای جهان, بازیگران درخشان, اسکار, مدعی اسکار بازیگری امسال بشناسید

حضور ایرانیان مقیم خارج در حج امسال | وزیر حج عربستان مدعی شد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات