طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیمذاکره وزیران خارجه سوریه و روسیه در نیویورک

مذاکره وزیران خارجه سوریه و روسیه در نیویورک

توافق آمریکا و روسیه مانع ریختن خون مردم سوریه می شود | وزارت خارجه آمریکا

سرگئی لاوروف و ولید المعلم وزیران خارجه روسیه و سوریه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با هم دیدار و در باره آخرین تحولات این کشور و همچنین ادامه همکاری نظامی ضد تروریستی مذاکره می کنند.


نیویورک, روسیه, سوریه

خبرگزاری ایرنا: سرگئی لاوروف و ولید المعلم وزیران خارجه روسیه و سوریه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با هم دیدار و در باره آخرین تحولات این کشور و همچنین ادامه همکاری نظامی ضد تروریستی مذاکره می کنند.

یک مقام هیات دیپلماتیک روسیه در نیویورک در این باره اعلام کرد: لاوروف رئیس هیات روسی که قرار است پنجشنبه (دوم مهرماه) در نشست مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کند، همچنین با ولیدالمعلم همتای سوری خود مذاکره خواهد کرد.روزنامه ایزوستیا با اعلام این مطلب، افزوده است: لاوروف که در نیویورک حضور دارد، همچنین افزون بر کمپانی در نشست چند سازمان منطقه ای با دبیرکل سازمان ملل، وزیر خارجه آمریکا و دبیرکل ناتو دیدار و مذاکره می کند.


لاوروف ریاست هیات روسی را در هفتاد و یکمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل که از امروز به مدت یک هفته آغاز شده است بر عهده دارد، زیرا ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در این نشست حضور پیدا نکرد.


آلکسی ماکارین معاون مرکز فناوری های سیاسی روسیه نیز در این باره ابراز عقیده کرده است: دلیل کمپانی نکردن پوتین در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل، پرهیز از دیدار با اوباما در خاک آمریکا است.


وی چندی پیش در گفتگو با روزنامه ماسکوفسکی کامسامولتس گفت: فضای بی اعتمادی کنونی بین روسیه و آمریکا همچنان پا برجا مانده و دو کشور اختلاف های عمیقی در بسیاری از مسائل دارند.


به نقل از ایرنا، روسیه و آمریکا هر چند توانسته اند اختلاف های عمیق خود را در باره سوریه کاهش دهند، اما در مورد اوکراین رویارویی زیادی دارند و واشنگتن همراه اتحادیه اروپا از سال 2014 با طرح اتهام دخالت مسکو در درگیری های شرق این کشور، تحریم های گسترده ضد روسی برقرار کرده است.


همزمان نیز روسیه در برابر روند نفوذ گسترده نظامی آمریکا و ناتو نزدیک مرزهای خود بویژه شرق اروپا از جمله رومانی، لهستان و همچنین لتونی، استونی، لیتوانی، گرجستان و مولداوی پنج جمهوری شوروی قرار دارد که سبب شده افزون بر تنش های سیاسی، تقابل نظامی هم مناسبات واشنگتن و مسکو را تحت تاثیر قرار دهد.

وزیر امور خارجه روسیه وارد نیویورک شد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات