طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
تصویر مرمت شاهزاده قاجاری در سمنان

تصویر مرمت شاهزاده قاجاری در سمنان

مرمت مجدد باغ شاهزاده ماهان

تصویر تاریخی مربوط به یکی از شاهزادگان دوره قاجار توسط کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان وبا همکاری کتابخانه مجلس شورای اسلامی مرمت شد.

عکس, مرمت, سمنان, مرمت شاهزاده قاجاری سمنان

عکس, مرمت, سمنان, شاهزاده قاجاری
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، راضیه طاهری مسئول واحد حفاظت و مرمت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان افزود: این تصویر مربوط به دوره قاجار و شاهزاده حسن کرمانی از حکمرانان کرمان به همراه تفنگچیان و مباشرش است.
وی با بیان اینکه این تصویر به علت شرایط نامناسب حفاظت و انجام مرمتهای غیراصولی آسیب دیده بود، گفت: از روی سند مرمتهای غیر اصولی جدا و کار استحکام بخشی انجام و قسمت های کمبود بازسازی شد.
مسئول واحد حفاظت و مرمت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان افزود: عکاسی در دوره قاجار (1258 ه ـ.ق) وارد ایران شده است.
وی گفت: تقارن ورود عکاسی به ایران و حکومت ناصرالدین شاه که سخت شیفته پدیده عکاسی شده بود و از سویی تمایل دربار و افراد سرشناس برای تثبیت تصاویرشان بر این مساله افزود و زمینه رشد و ترقی این هنر را فراهم کرد.
طاهری افزود: عکاسی در بدو ورود به ایران به دلیل هزینه بالا در خدمت دربار قرار گرفته و در آن محیط رشد کرد و به نوعی هنر درباری به شمار می رفت و به تدریج تصویر از انحصار درباریان خارج شد و موضوعات اجتماعی، سیاسی، زندگی روزمره مردم، تصویر های مستند و خبری، تصویر های خانوادگی در پرتره های شخصی در بین عموم مردم رواج یافت .

50 شیء تاریخی در سمنان مرمت شدند
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات