طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیعکس های مسافرت تلخ هواپیماهای اختصاصی نوزادان

عکس های مسافرت تلخ هواپیماهای اختصاصی نوزادان

عکس های مسافرت تلخ هواپیماهای اختصاصی نوزادان

در این نقل از تصاویری از مسافرت تلخ و اجباری نوزادان با هواپیماهای اختصاصی را ببینید.

به نقل از خبرنگار باشگاه شبانه باشگاه خبرنگاران جوان، این ها تصویر هایی مربوط به آخرین روزهای جنگ ویتنام هستند که نظامیان آمریکا پس از کشتن هزاران مرد و زن در ویتنام، بچه های یتیم شده را به کشور خود آوردند تا آمریکایی ها آن ها را به فرزندی قبول کنند.


در آخرین روزهای پر هرج و مرج جنگ ویتنام در سال 1975 بود که نظامیان نظامی آمریکا این بچه های بی گناه را از سایگون ویتنام از طریق هوایی به ایالات متحده منتقل کردند که به عملیات Babylift مشهور شد.


باشگاه شبانه, جنگ ویتنام, عملیات هوایی, مسافرت تلخ هواپیماهای اختصاصی نوزادان

باشگاه شبانه, جنگ ویتنام, عملیات هوایی, باشگاه خبرنگاران جوان, عکس, هواپیما با مسافر خردسال, مسافرت تلخ هواپیماهای اختصاصی نوزادان


مسافرت تلخ هواپیماهای اختصاصی نوزادان, جنگ ویتنام, مسافرت تلخ هواپیماهای اختصاصی نوزادان, مسافرت تلخ هواپیماهای اختصاصی نوزادان


در طی این عملیات تخلیه جمعیتی، قریب به 3 هزار کودک از کشور ویتنام خارج شدند تا توسط خانواده های آمریکایی، اروپایی و استرالیایی به فرزندی قبول شوند.


باشگاه خبرنگاران جوان, عملیات هوایی, عملیات هوایی, مسافرت تلخ هواپیماهای اختصاصی نوزادان


گفتنی است، در نخستین عملیاتی که با همین هدف در ویتنام انجام شده بود، هواپیما بلافاصله پس از بلند شدن از زمین، سقوط کرد و 138 نفر در آن جان خود را از دست دادند که 78 نفر از آنان کودکان بودند.


این عملیات در زمان خود بحث های زیادی به دنبال داشت چرا که خیلی ها این سؤال را داشتند که آیا این بچه ها واقعا پدر و مادر خود را از دست داده اند یا بدون اطلاع از آن ها به آمریکا منتقل شده اند یا به عبارت دیگر دزدیده شده اند.


هواپیما با مسافر خردسال, باشگاه خبرنگاران جوان, مسافرت تلخ هواپیماهای اختصاصی نوزادان, مسافرت تلخ هواپیماهای اختصاصی نوزادان


عکس, مسافرت تلخ هواپیماهای اختصاصی نوزادان, هواپیما با مسافر خردسال, مسافرت تلخ هواپیماهای اختصاصی نوزادان


خیلی از کودکان آن زمان هم که الآن بزرگ شده اند، هنوز به دنبال والدین واقعی خود هستند و بعضی از آن ها هم با دانستن این موضوع علیه دولت آمریکا شکایت کرده اند.


فیلم گفتگو اختصاصی با زهرا نعمتی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات