طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیمسی و رونالدو برنده های غیرواقعی توپ طلا

مسی و رونالدو برنده های غیرواقعی توپ طلا

بیل-رونالدو، دوئل کهکشانی بَرای توپ طلا

در صورتی که فرانس فوتبال برگزارکننده دوره های اخیر توپ طلا بود ستاره های بارسا و رئال یک توپ طلا کمتر کسب می کردند.

رونالذو, ستاره های بارسلونا, مسی, مسی رونالدو برنده غیرواقعی توپ طلا

رونالذو, ستاره های بارسلونا, مسی, توپ طلا
به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ از دوره آینده دیگر مراسم توپ طلا زیر نظر فیفا برگزار نخواهد شد و تنها خبرنگاران منتخب نشریه فرانس فوتبال با رأی خودشان برترین بازیکن سال را انتخاب خواهند کرد.

روزنامه اسپانیایی «آس» در همین راستا نقل ازی جذاب تهیه کرده از این که دو دوره توپ طلا اگر تنها با نظر خبرنگاران انتخاب می شد برنده های متفاوتی داشت.

اگر در سال ۲۰۱۰ تنها با رای روزنامه نگاران برنده این جایزه تعیین می شد توپ طلا به وسلی اسنایدر می رسید نه مسی. بازیکن هلندی در آن سال با اینتر فاتح لیگ قهرمانان شده بود و به همراه تیم ملی هلند نایب قهرمان دنیا شد. روزنامه نگاران ۲۹۳ رای به او داده بودند. بعد از او آندرس اینیستا تنها با فاصله دو رای در جایگاه دوم قرار داشت و ژاوی با ۲۲۹ رای در رتبه سوم جای گرفت. مسی در جایگاه چهارم قرار گرفت اما با رأی کاپیتان ها و سرمربیان تیم های ملی در نهایت جایزه به مهاجم آرژانتینی رسید. در سال ۲۰۱۰ اسپانیا قهرمان جام جهانی شد و شانس انتخاب یک بازیکن اسپانیایی به خصوص ژاوی و اینیستا عمده بود اما این اتفاق نیفتاد. در آن سال بازیکنان و مربیان اجازه نداشتند به هموطن خود رأی دهند.

فرانک ریبری در سال ۲۰۱۳ همه جام ها را به همراه بایرن مونیخ کسب کرد و بیشترین رأی روزنامه نگاران را به خود اختصاص داد و می توانست برنده توپ طلا باشد. ریبری در مجموع ۵۲۴ رای از آن خود کرد. رونالدو با ۳۹۹ و مسی با ۳۶۴ رای در رتبه های بعدی قرار داشتند اما در نهایت رونالدو با رای سرمربیان و کاپیتان های تیم های ملی برنده این جایزه در سال ۲۰۱۳ شد.

منبع:11 نیوز

توپ طلا بِه رونالدو خواهد رسید!
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات