طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللمعاون صدراعظم آلمان اوایل اکتبر به ایران سفر می کند

معاون صدراعظم آلمان اوایل اکتبر به ایران سفر می کند

معاون دبیرکل سازمان ملل به ایران سفر می کند | گری لوئیس

"سیگمار گابریل" معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد آلمان اوایل ماه اکتبر به ایران سفر می کند.

وزارت اقتصاد آلمان, آلمان, سیگمار گابریل, معاون صدراعظم آلمان اوایل اکتبر ایران سفر

وزارت اقتصاد آلمان, آلمان, سیگمار گابریل, بین الملل, ایران
به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد "سیگمار گابریل" معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد این کشور اوایل ماه اکتبر به ایران سفر می کند. وی در ابتدا قرار بود در ماه مه به ایران سفر کند ولی به علت بیماری، سفرش لغو شد.


به گفته سخنگوی این وزارت خانه، گابریل در این سفر با مقامات دولت و نمایندگانی از بخش اقتصادی و تجاری ایران دیدار خواهد کرد.


معاون صدراعظم آلمان اولین مقام غربی بود که اواخر ژوییه 2015، یعنی بلافاصله بعد از امضای توافق هسته ای میان ایران و قدرت های بزرگ جهانی به تهران سفر کرد.


بر اساس آمارهای فدراسیون اتاق های بازرگانی آلمان، در فاصله زمانی ماه های ژانویه تا مه، حجم صادرات این کشور به ایران یازده درصد افزایش یافت و به هشتصد و نود میلیون یورو رسید و قرار بود در سه ماهه نخست به بیش از یک میلیارد یورو برسد.


این نهاد اقتصادی آلمان خاطر نشان کرد «هم مشتری ایرانی و هم صادرکننده آلمانی با مشکل اصلی تامین بودجه مواجه هستند؛ برخی از بانک ها از بیم مواجه شدن با تحریم های آمریکا، از انجام معاملات با ایران سر باز می زنند.»ترکیه نباید اتحادیه اروپا را تهدید کند | معاون صدراعظم آلمان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات