طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ملاقات وزیر کشور ایران با وزیر مهاجرت و همگرایی نروژ

ملاقات وزیر کشور ایران با وزیر مهاجرت و همگرایی نروژ

ملاقات رحمانی فضلی با وزیر مهاجرت و همگرایی نروژ

عبدالرضا رحمانی‎فضلی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران که در نیویورک به سر می برد با وزیر مهاجرت و همگرایی نروژ ملاقات کرد.

وزیر مهاجرت نروژ, رحمانی فضلی, اتباع غیرمجاز, ملاقات کشور ایران مهاجرت همگرایی نروژ

وزیر مهاجرت نروژ, رحمانی فضلی, اتباع غیرمجاز, دانش اموزان افغانستانی
به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، عبدالرضا رحمانی‎فضلی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران که در نیویورک به سر می‎برد با وزیر مهاجرت و همگرایی نروژ ملاقات کرد.

در این ملاقات وزیر کشور ایران با اشاره به اقدامات بشر دوستانه ایران از جمله پذیرایی بیش از سه دهه از حدود سه میلیون نفر از اتباع افغانستانی در ایران که نیمی از آنها فاقد مجوزهای قانونی ورود و اقامت در ایران هستند، گفت: مجموع کمک های سازمان ملل و جامعه جهانی، کمتر از ٣درصد هزینه هایی است که ایران در این زمینه و در قبال مهاجرین و پناهندگان انجام میدهد.

وی افزود: از این مجموعه حدود ١٧ هزار نفر فارغ التحصیل و ١٧ هزار نفر نیز در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در حال تحصیل هستند.

رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: بطور متوسط ماهانه حدود هفتاد هزار نفر از اتباع غیر مجاز به کشورشان بازگردانده می شوند، اما بعلت شرایط نامناسب امنیتی و اقتصادی کشور شان مجددا با مشارکت قاچاقچیان إنسان وارد ایران می شوند.

وزیر کشور ایران با یادآوری اینکه قریب به ٤٠٠ هزار نفر دانش آموز افغانستانی در مدارس ایران در حال تحصیل هستند، بر ضرورت مشارکت همه جانبه و گسترده سازمان ملل و جامعه جهانی برای فراهم نمودن زمینه بازگشت پناهندگان و مهاجرین به کشور متبوعشان تاکید کرد.

همچنین مساعدت مسئولان با کشورهای میزبان در این ملاقات ادامه رایزنی ها برای توسعه همکاری ها در زمینه مهاجرین، پناهندگان و امور کنسولی مورد توافق قرار گرفت.

زیاد کالاهای صادراتی ایران به کدام کشورها می رود؟
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات