طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریمعرفی فیلم منتخب دانمارک برای رقابت اسکار

معرفی فیلم منتخب دانمارک برای رقابت اسکار

اعلام نام ۸ فیلم ایرانی در رقابت نهایی برای معرفی به اسکار

دانمارک فیلم «سرزمین مین» ساخته مارتین زاندولیت را که درامی قوی و تاثیرگذار است به عنوان نماینده این کشور بری کمپانی در رقابت اسکار خارجی زبان معرفی کرد.

روزنامه بانی فیلم: دانمارک فیلم «سرزمین مین» را برای رقابت اسکار خارجی زبان انتخاب کرد.

سینمای جهان, اسکار, سینمای جهان, منتخب دانمارک رقابت اسکار

اسکار, سینمای جهان


 به نقل از ددلاین، دانمارک فیلم «سرزمین مین» ساخته مارتین زاندولیت را که درامی قوی و تاثیرگذار است به عنوان نماینده این کشور بری کمپانی در رقابت اسکار خارجی زبان معرفی کرد.

این فیلم درام که درباره جنگ جهانی دوم است، زندانیان آلمانی را موضوع خود قرار داده است.  این درام در حقیقت بر موضوعی از جنگ جهانی دوم تمرکز کرده که تاکنون کمتر به آن توجه شده بود.

این فیلم موفق شد از یک فهرست سه نفره به انتخاب کمیته انتخاب دانمارک بالا بیاید. دو فیلم دیگر «کمون» ساخته توماس وینتربرگ و «با من راه بیا» ساخته لیزا نخستین بودند.«سرزمین مین» در ماه مه ۱۹۴۵ می گذرد؛ درست بعد از آن که مقامات رسمی پایان جنگ را در اروپا اعلام کردند. در این مقطع نیروهای متفقین از اسرای آلمانی برای کار مرگبار استفاده کردند و آن ها را به یافتن و خنثی کردن مین هایی گماردند که توسط نیروهای آلمانی در سواحل دانمارک کار گذاشته شده بودند.این فیلم اکران جهانی خود را برای اولین بار هفته پیش در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو تجربه کرد و سونی پیکچرز کلاسیک با خرید امتیاز آن در آمریکا، فیلم را اواخر امسال راهی سینماها می کند. «کی فایو میدیا گروپز» نیز کار پخش بین المللی آن را برعهده گرفته است. دانمارک با همه کوچک بودنش از رکورد خوبی در بخش اسکار خارجی زبان برخوردار است. این کشور تاکنون ۱۱ بار نامزد دریافت این جایزه شده و ۳ بار آن را به خانه برده است. آخرین بار این کشور در سال ۲۰۱۰ با فیلم «دنیا بهتر» ساخته سوزانه بیر این جایزه را از آن خود کرد. آکادمی اسکار فهرست نامزدهای اسکار ۲۰۱۷ را ۱۷ ژانویه اعلام می کند. در مرحله پس فهرستی که شامل ۵ فیلم نهایی خواهد بود در تاریخ ۲۴ ژانویه اعلام می شود. از این میان برنده در مراسم اسکار که ۲۶ فوریه برگزار می شود، معرفی می شود. تاکنون کشورهای مختلفی فیلم های خود را انتخاب کرده اند.  ایران نیز فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی را به تازگی به عنوان نماینده ایران به آکادمی اسکار معرفی کرد.

رقابت بازیگران مدعی اسکار در تلوراید
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات