طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیمهاجم سابق پرسپولیس در سوریه چه می کند؟

مهاجم سابق پرسپولیس در سوریه چه می کند؟

مهاجم سابق پرسپولیس در سوریه چه می کند؟

مهاجم سابق تیم فوتبال پرسپولیس با وجود جنگ در لاذقیه همچنان سرگرم فوتبال است و به نوجوانان این رشته را آموزش می دهد.

جنگ, سوریه, مهاجم, مهاجم سابق پرسپولیس سوریه

جنگ, سوریه, مهاجم, پرسپولیس

به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، عمده شعبو، مهاجم نام آشنا سوری است که به مدت 18 سال در تیم ملی سوریه فعالیت کرد و در فصل 86-85 هم با تشخیص مصطفی دنیزلی، سرمربی وقت پرسپولیس به تهران آمد و در کنار پرسپولیسی ها نامی برای خود در فوتبال ایران به پا کرد.


شعبو، زندگی و فوتبالش را از لاذقیه آغاز کرد، استانی در سوریه که از سال 2011 با آغاز جنگ روی آرامش را به خود ندید.


جنگ لاذقیه را به ویرانه تبدیل کرده اما عمده شعبو همچنان به مکانی که در آن متولد شده عشق می ورزد و با وجود جنگ و ویرانی حاضر به ترک آن نیست.


لاذقیه ناامن شده و در 5 سال اخیر بیش از 250 هزار نفر خانه و کاشانه شان را در این شهر از دست داده اند اما شعبو در همین شهر جنگ زده همچنان با امید به حیات خود ادامه می دهد.مهاجم سابق پرسپولیس در سوریه چه می کند؟


عمده شعبو درباره شرایط زندگی اش در لاذقیه اظهار داشت: قبل از اینکه جنگ در سوریه آغاز شود اینجا صلح بود و همه از زندگی در این کشور احساس خوشبختی می کردند اما الآن داعش همه شرایط را تغییر داده و الآن همه تحت هدف آنها قرار گرفته اند.


وی خاطرنشان کرد: زمانی که 11 ساله بودم و به مدرسه می رفتم ما در مسابقات کمپانی می کردیم و در یکی از همین مسابقات بود که سرمربی تیم هوتین مرا دید و پیشنهاد داد که به عضویت تیمش درآیم.


شعبو از همان دوران نوجوانی ملی پوش شد که با تیم ملی سوریه به کشورهای متفاوت دنیا سفر کند. از شرق آسیا گرفته تا آمریکای جنوبی و اروپا و در حین همین سفرها بارها برای تیم ملی سوریه هم گلزنی کرد.


او با انجام 75 بازی ملی موفق شد 23 گل به ثمر برساند و 5 سال هم به عنوان کاپیتان تیم ملی سوریه به میدان رفت. وی در سال 85 با عقد قراردادی رسمی به تیم پرسپولیس یکی از تیم های باشگاهی سرشناس در آسیا پیوست و در خط حمله برای این تیم ایرانی به میدان رفت.


مهاجم سابق پرسپولیس در سوریه چه می کند؟


در سال 2011 با آغاز جنگ وی از فعالیت در تیم ملی سوریه اعلام بازنشستگی کرد.


شعبو در این زمینه عنوان کرد: وقتی جنگ در سوریه آغاز شد ما در آن روزها فکر می کردیم که خیلی زود این جنگ به پایان خواهد رسید. در آن شرایط من هم تیمی نداشتم و هر روز شاهد بمب گذاری و انفجارها در سطح کشور بودیم. کسی جرات نمی کرد از خانه اش بیرون بیاید و واقعا همه چیز برای شهروندان ما غم انگیز بود. خوشبختانه بعد از گذشت زمان دولت، لاذقیه را از چنگ تروریست ها نجات داد.


شعبو ادامه داد: دراین شرایط زندگی کردن در سوریه و لاذقیه کار سختی است و همه چیز گران است اما خوشبختانه من از دوران بازیگری ام ذخیره مالی داشته ام و می توانم برای خانواده ام هزینه کنم. در سوریه وقتی شما یک ستاره هستید، همه می خواهند با شما سلام و علیک داشته باشند و با شما تصویر بگیرند اما من با همین چیزها زندگی می کنم. بچه هایم را به زمین فوتبال می برم و به آنها فوتبال را آموزش می دهم. فرزندانم علاوه بر فوتبال به موسیقی هم علاقه دارند و من به آنها گیتار را هم آموزش می دهم.


هر دو روز یکبار جلسات آموزش تمرین فوتبال را در لاذقیه دارم. از زمانی که داعش به اینجا حمله کرده و هر از چند گاهی که با راکت زمین های فوتبال را بمباران می کند خانواده ها اجازه نمی دهند بچه هایشان به تمرین فوتبال بیایند و آموزش ببینند و لغو تمرین برای من جای تعجب ندارد، هرچند خودم به تمرین می روم.


وی ادامه داد: خیلی از بازیکنان به سوئد و آلمان مهاجرت کردند تا مثل پناهنده ها باشند.


شعبو امیدوار است که هرچه زودتر این جنگ خانمان سوز در سوریه به پایان برسد و مردم کشورش با آرامش و آزادی کامل به حیات خود در این سرزمین ادامه بدهند.

منبع: فارسمهاجم سابق پرسپولیس بِه ماشین سازی پیوست
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات