طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مهمترین مشکل هندبال استان کمبود اعتبار و زیر ساخت است

مهمترین مشکل هندبال استان کمبود اعتبار و زیر ساخت است

کمبود 200 میلیارد ریالی اعتبار برای ساخت سالن سرپوشیده

رییس هیات هندبال استان گفت: هندبال برای رشد و توسعه در این استان با کمبود اعتبار و مشکلات تامین فضا برای فعالیت ورزشکاران مواجه است.

اعتبار, کمبود, هندبال, مهمترین مشکل هندبال استان کمبود اعتبار ساخت

اعتبار, کمبود, هندبال, زیرساخت, ورزشی, سمنان
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان،محمد مصباحی رییس هیات هندبال استان گفت: سالانه 90 میلیون ریال اعتبار به هیات هندبال استان سمنان اختصاص پیدا می کند، اما از سوی فدراسیون پرداخت نمی شود.
مصباحی افزود: بنا بر قانون باید یک درصد از سقف اعتبار هر دستگاه ملی و استانی به توسعه ورزشهای قهرمانی و زیرساخت های ورزشی اختصاص می یافت که این امر محقق نشده است.
رییس هیات هندبال استان سمنان تصریح کرد: با قراردادن سالن اختصاصی هندبال شهرسمنان در مزایده و نداشتن قدرت مالی هیات هندبال برای برنده شدن در مزایده، این سالن به بخش خصوصی واگذار شد.
وی خاطرنشان کرد: استان سمنان در ارزیابی فدراسیون کشوری رتبه سیزدهم را به خود اختصاص داد و با 400 نفر ورزشکار مرد و 200 بانوی هندبالیست بیمه شده در رده های سنی نونهالان ،نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در حال فعالیت است.
مصباحی با بیان اینکه مهم ترین مشکل هندبال استان سمنان کمبود امکانات و فضای آموزشی است، تاکید کرد: با شکل گیری پایگاه قهرمانی درسالن تختی شهرسمنان، بازیکنان مستعد پس از تشخیص هیات فنی هندبال می توانند از امکانات این محل استفاده کنند.
رییس هیات هندبال استان سمنان گفت: به ترتیب شاهرود، مهدیشهر و سمنان فعالیت بیشتری در رشته ورزشی هندبال دارند و گرمسار در هندبال بانوان پیشتاز است.
وی با اشاره فعالیت برخی تیم های هندبال استان سمنان، تصریح کرد: تیم هندبال فروسیلیس ایران از سمنان، با حضور تیم هایی از استانهای خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، گلستان و مازندران، نایب قهرمان منطقه یک هندبال کشور شد.
وی با اشاره به دیگرموفقیت های هندبالیست های استان سمنان خاطرنشان کرد: در سال 95 تیم هندبال جوانان شهرداری سمنان به مقام سوم مسابقات منطقه ای کشور، تیم جوانان شاهرود به مقام دوم مسابقات منطقه یک کشور و تیمی از مهدیشهر به مقام سوم نونهالان یک کشور دست یافتند.
رییس هیات هندبال استان سمنان با بیان اینکه در سال 94 یکی از نوجوانان شهرستان دامغان به اردوی انتخابی تیم ملی اعزام شد که بعد از 11 مرحله انتخاب شد، اما به علت لغو مسابقات از سوی کشور بحرین، این بازیکن در مسابقات درنظر گرفته شده حضور نیافت.

بی سوادی مهمترین مشکل عشایر استان اردبیل
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات