طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیمواردی که باید در مورد فضای اینترنت بدانید

مواردی که باید در مورد فضای اینترنت بدانید

رونمایی ناسا اَز فناوری جدید اینترنتی دَر ایستگاه فضایی بین المللی

در این مطلب چند نکته جذاب و قابل تامل در خصوص اینترنت، برای شما بازگو می شود.

موتور جستجو, اینترنت, وبسایت, مواردی فضای اینترنت بدانید

موتور جستجو, اینترنت, وبسایت, کابران اینترنتی, فناوری اطلاعات

به نقل از خبرنگار دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اینترنت چیست؟ شاید این سوال در ابتدا کمی نامفهوم به نظر آید دلیلش اینست که جمعیت بسیاری از گروه جوان و نوجوان و کودک و بزرگسال درگیر استفاده این فضا به وسیله گوشی های هوشمند خود هستند.

برخی دیگر تمام زندگی خود را در این فضا می گذارنند و اطلاعات مورد نیاز خود را از فضای گسترده اینترنت تامین می کنند.

اما بهتر است در خصوص فضایی که ساعات زیادی از وقت روزانه خود را در آن م گذرانیم اطلاعاتی کوتاهی داشته باشیم، برخی از این اطلاعات می تواند برای شما جذاب باشد و البته قابل تامل!

1- عبارت www ، مخفف World Wide Web و به معنی شبکه جهانی وب میباشد. گاهی اوقات این عبارت با عنوان W3 و Web نیز مشاهده می شود که یک رابط گرافیکی برای اینترنت است و برای اولین بار در تاریخ ۶ اوت سال ۱۹۹۱ توسط تیم برنرز لی معرفی شد و اولین وب سایت در همان سال ساخته شد.

2- برآوردهای اتحادیه بین المللی مخابرات نشان می دهد که تعداد کاربران اینترنت تا پایان سال 2015 به 3.2 میلیارد نفر می رسد که تقریبا برابر با نصف جمعیت دنیا است.

3- همچنین تا پایان خرداد ۹۵ ضریب نفوذ مشترکان فعال موبایل در ایران به ۹۷.۴۸ درصد رسیده و مشترکان پهن باند سیار (اینترنت موبایل) بالغ بر ۲۱ میلیون و ۳۴۸ هزار و ۴۸۵ نفر هستند. این درحالی است که تعداد مشترکان پهن باند ثابت (اینترنت پرسرعت ADSL ) حدود ۹ میلیون و ۱۴ هزار و ۳۱۴ مشترک اعلام شده است.

4- حدود پنج سال زمان صرف شد تا کاربران اینترنت به مرز 50 میلیون نفر در دنیا برسند و این فاصله زمانی اندکی برای رسیدن به این جمعیت آماری است زیرا تلویزیون و رادیو برای جذب مخاطب تا 50 میلیون نفر به ترتیب 13 و 18 سال انتظار کشیدند.

5- گفته می شود سرعت اینترنت در پایگاه های فضایی بیشتر از متوسط سرعت در استرالیا و متوسط سرعت در کشور یاد شده بیش از 3.5 برابر در ایران است.

6- تنها 49 درصد ترافیک اینترنت دنیا از آن کاربران حقیقی است و مابقی آن توسط ربات های رایانه ای مصرف می شود.

7- وب سایت های نامرئی که شما در موتورهای جستجوگر آنها را نمی یابید حجم 500 برابری نسبت به وب سایت های قابل جستجو دارند.

میانگین سرعت اینترنت در خاورمیانه چقدر می‎شود؟
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات