طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیموتلفه سوار فولکس می شود؟

موتلفه سوار فولکس می شود؟

واژگونی خودرو سواری 4 کشته و مجروح بر جای گذاشت

اسدا... بادامچیان هر روز یک سخن بر زبان می آورد، روزی از یافتن ۱۸ کاندیدا برای انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ می گویند و روزی دیگر حزب متبوع خود یعنی موتلفه را محور انتخابات بهار سال آینده معرفی می کند و اصلا یادش می رود که قرار بود کاندیدای اصولگرایان بعد از تایید همه احزاب این جریان معرفی شود.


انتخابات ریاست جمهوری 96 روزنامه آرمان- مطهره شفیعی: اسدا... بادامچیان هر روز یک سخن بر زبان می آورد، روزی از یافتن ۱۸ کاندیدا برای انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ می گویند و روزی دیگر حزب متبوع خود یعنی موتلفه را محور انتخابات بهار سال آینده معرفی می کند و اصلا یادش می رود که قرار بود کاندیدای اصولگرایان بعد از تایید همه احزاب این جریان معرفی شود.

 همین دیروز بود که نبی حبیبی، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به تجربه و عملکرد اصولگرایان در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری از ضرورت ائتلاف اصولگرایان با محوریت روحانیت برای حضور در انتخابات سال ۱۳۹۶ سخن گفت و باز هم همین دیروز بود که نایب رئیس موتلفه گفت: «نامزد حزب موتلفه برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، نامزد اصلح است؛ چراکه بیشترین قابلیت های ریاست جمهوری را دارد.» اگر تا دیروز اختلاف دیدگاه در جریان اصولگرایی بود امروز اما این اختلاف به صورت واضح در احزاب این جریان قابل مشاهده است و اظهارات متناقض دبیرکل با نایب رئیس یک حزب سابقه دار به نام موتلفه گویای حالت آشفته در جریان اصولگرایی است.

 اسدا... بادامچیان دیروز با اشاره به اینکه «موتلفه اسلامی برای انتخابات ریاست جمهوری نامزد حزبی معرفی می کند»، اظهار کرد: ما افرادی را مورد بررسی قرار داده ایم ولی هنوز کسی را انتخاب نکرده ایم. وی افزود: براساس قانون اساسی، رهنمودهای امام و رهبری، مفاد سوگندنامه ریاست جمهوری و شرایط کشور، ۶۰ شاخص استخراج کرده ایم که براساس آن شاخص ها، شرایط افراد را بررسی می کنیم. در حزب موتلفه تعداد قابل توجهی از کسانی که شاخصه های موردنظر را دارند، وجود دارد. به هر حال در یک نوآوری به جای شخص حقیقی، یک شخصیت حقوقی را معرفی می کنیم یعنی فردی را معرفی می کنیم که عضو حزب موتلفه باشد.

هراس از فولکس سواری موتلفه

البته آشفتگی در جریان اصولگرایی ظاهرا بسیار پررنگ است و از اظهارات برخی که سابقه زیادی در سیاست ورزی هم دارند می توان نمون های زیادی از این سرگشتگی را یافت مثلا همین بادامچیان که در پاسخ به این پرسش که چه زمانی این نامزد از سوی موتلفه معرفی خواهد شد؟ تصریح کرد: « این روند خیلی طول نخواهد کشید. البته این نکته را باید در نظر گرفت که موتلفه همانند تشکیلاتی نیست که همه اعضای آن در یک فولکس واگن بگنجند. ما بیش از ۲۰۰ دفتر فعال در سراسر کشور دادیم و اکنون در حال جمع آوری ارزیابی ها از اعضای حزب در سراسر کشور هستیم » فولکسی که بادامچیان به ان اشاره کرده درباره یک حزب اصلاح طلب به نام سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی بود که مدت هاست اجازه فعالیت ندارد اما مشخص نیست چرا نایب رئیس حزب موتلفه هنوز در اندیشه عمکلرد آن حزب است. برخی این گمانه را مطرح می کنند که ظاهرا اختلافات درونی این حزب اصولگرا به جایی رسیده که هراس کاهش اعضای آن و رسیدن آنها به حدی وجود دارد که در داخل یک فولکس جا شوند و همین موضوع تبدیل به کابوسی برای آنها شده است.

 اقبال به سمت ماست اما رای نیاوردیم

این فعال سیاسی اصولگرا همچنین در پاسخ به این پرسش که با توجه به شکست نامزدهای موتلفه در انتخابات مجلس دهم در تهران، موتلفه نامزدی در اندازه و مقایس ریاست جمهوری دارد، گفت: موتلفه همواره در انتخابات گذشته در قالب تشکیلات و همسو با اصولگرایان عمل کرده است ولی گاهی موجی در یک شهرستان مثل تهران برمی خیزد و یک لیست رای می آورد. بعد از ۳۰ نفر اول تهران، ۳۰ نفر لیست اصولگریان رای آورد و افراد شناخته شده که در لیست نبودند، رای قابل توجهی نداشتند.

این اتفاق نشان می دهد اقبال به اصولگرایان و نامزدهای موتلفه وجود دارد. البته امیدواریم مردم تهران از رای خود پشیمان نشده باشند چون خود آقایان می گویند که باید یک پارلمان در سایه یا اتاق فکر برای نمایندگان تهران در مجلس دهم ایجاد کنند. وی در ادامه با بیان اینکه«اگر فردی در اندازه ریاست جمهوری نداشتیم، دنبال معرفی نامزد حزبی نبودیم»، اظهار کرد: آیا من، آقای حبیبی یا میرسلیم رجل سیاسی و مذهبی نیستیم؟

 یا مدیر و مدبر نیستیم؟ سلامت و پاکی اعضای موتلفه در مسئولیت هایی که در نظام بر عهده گرفته اند، بر همه ثابت شده است. ساده زیستی ما با کدام یک از دوستان قابل مقایسه است؟ من در یک آپارتمان در جنوب تهران زندگی می کنم البته تمکن خرید یک منزل را دارم ولی وظیفه من ساده زیستی است. از سویی حزب موتلفه با سابقه ۵۰ ساله پشتیبان نامزد معرفی شده می شود. حزب موتلفه اسلامی هم همواره مورد رضایت امام (ره)، محبت رهبری و تاکید علما و مراجع بوده است. توده مردم همه به موتلفه اقبال دارند.

 ۴۰ روز با زیباکلام در انفرادی بودم

وی در پاسخ به این پرسش که منظور شما از «دوستان» اصولگرایان است؟ گفت: خیر، منظور من هم اصولگرایان هم اصلاح طلبان است. ما با همه رفاقت داریم، خود من ۴۰ روز با زیباکلام در زندان انفرادی بوده ام. البته در فعالیت سیاسی، خط مشی خود را دنبال می کنیم اما در فضای اجتماعی، با همه تعامل داریم. نایب رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه در پایان با اشاره به اینکه نامزد موتلفه، نامزد اصلح است که بیشترین قابلیت ها را دارد، گفت: نامزد موتلفه امتیازاتی را دارد که سایر دوستان ندارند.

قهرمانی شهرداری تبریز دَر تور بین المللی دوچرخه سواری ژاپن
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات