طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیتوهین به مقامات جرم است | موسوی تبریزی

توهین به مقامات جرم است | موسوی تبریزی

بازداشت گرداننده کانال توهین به شهروندان کرمانی

دبیرکل مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم می گوید: با آن وضع اقتصادی و مسائلی که در زمان رییس دولت های نهم و دهم پیش آمده بود و پس از آن دولت یازدهم این جامعه را تحویل گرفت تا حدود زیادی پیشرفت اقتصادی خوبی دارد ولی نه به آن مقداری که ایده آل جامعه باشد.


انتخابات ریاست جمهوری 96 خبرگزاری ایسکانیوز نوشت: دبیرکل مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم می گوید: با آن وضع اقتصادی و مسائلی که در زمان رییس دولت های نهم و دهم پیش آمده بود و پس از آن دولت یازدهم این جامعه را تحویل گرفت تا حدود زیادی پیشرفت اقتصادی خوبی دارد ولی نه به آن مقداری که ایده آل جامعه باشد.

آیت الله سید حسین موسوی تبریزی در رابطه با هجمه های اخیر صورت گرفته نسبت به دولت گفت: اگر انتقادهایی که به دولت می شود و استدلال هایی که پس از آن می کنند دلسوزانه باشد خوب است اما اگر صرفا به علت گروه بازی، سیاسی کاری و با دروغ و ریا همراه باشد آن زمان به اسلام، نماز جمعه و دین داری لطمه می زند.

دادستان کل انقلاب در زمان امام خمینی(ره) گفت: ادامه داد: نه تنها آقای روحانی بلکه هر رییس جمهور دیگری که 4 سال رییس جمهور است و 4 سال دیگر نیست به عبارت دیگر در هر دوره ای هر رییس جمهوری هست و پس از آن نیست. در اینجا ما باید موقعیت روحانیت، نماز جمعه و امام حسین(ع) را در جامعه حفظ کنیم.

موسوی تبریزی در رابطه با عملکرد دولت در سه ساله اخیر گفت: عملکرد دولت را از جهات متفاوت باید بررسی کرد نه اینکه هر کسی از ظن خود نتیجه گیری کند و پس از آن به ایجاد مشکل دست بزند. جامعه متشکل از افرادی است که توقعات زیادی دارند. این جامعه از جهتی پیشرفته است و از جهاتی هم مشکلاتی دارد، در چنین موقعیتی باید دید به چنین جامعه ای دولت چقدر توانسته خدمت کند.

دبیرکل مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم افزود: با آن وضع اقتصادی و مسائلی که در زمان رییس دولت های نهم و دهم پیش آمده بود و پس از آن دولت یازدهم این جامعه را تحویل گرفت تا حدود زیادی پیشرفت اقتصادی خوبی دارد ولی نه به آن مقداری که ایده آل جامعه باشد.

آیت الله موسوی تبریزی تصریح کرد: وجود یک دولت ایده آل را باید با امکاناتی که آن دولت دارد سنجید. به عبارت دیگر باید دید دولت از نظر مالی و اقتصادی و هم امکانات قدرت سیاسی چقدر امکانات دارد. دولت ما در نظام جمهوری اسلامی هر کسی که می خواهد باشد از نظر قانون اساسی یک قدرت دومی است و نه قدرت اول ضمن اینکه خیلی از مسائل اقتصادی و حتی سیاسی و مسائل فرهنگی در کنارش است که در اختیار دولت نیست. لذا در چنین موقعیتی کار کردن بسیار سخت است و باید توجه داشته باشیم که از هر کسی به اندازه قدرتش باید توقع داشته باشیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که توهین به مقامات جرم محسوب می شود گفت: اگر کسانی که به آنها توهین شده است و ذی حق هستند شکایت کنند و اثبات کنند که جرم است، مسلما قابل بررسی است و اجازه شکایت دارند و در قانون کیفری جرم محسوب می شود و مجازات دارد.

آیت الله موسوی تبریزی ادامه داد: ریاست جمهوری و مراجع تقلید شخصیت های حقوقی هستند که توهین به مقامات از نظر قانون مجازات اسلامی مجازات دارند و دادستان کل کشور یا دادستان هر شهری می تواند اعلام جرم و در این رابطه اقدام کند.

وی با اشاره به پیش رو بودن انتخابات 96 در عرصه جامعه گفت: این انتخابات را خوب می بینم. ظاهرا مردم و جوانانی هستند که روز به روز آگاهی شان بیشتر می شود و حتما نسبت به انتخابات بی تفاوت نخواهند شد.

آشنایی با کاوه موسوی نماینده پرتاب چکش ایران در المپیک ریو فیلم
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات