طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
موسیقی نوازشگر نشاط اجتماعی

موسیقی نوازشگر نشاط اجتماعی

بالا رفتن سن ازدواج، نشاط اجتماعی را کاهش می دهد

استاندار ایلام گفت:استان دارای استعدادهای درخشانی در زمینه هنرهای متفاوت به ویژه موسیقی است که باید از این هنرمندان حمایت شود.

سلطان آواز, مروارید, ایلام, موسیقی نوازشگر نشاط اجتماعی

سلطان آواز, مروارید, ایلام, موسیقی, جوان
به نقل از گروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ؛ محمدرضا مروارید در مراسم رونمایی از آلبوم نی لمه جی گفت: وقتی آقای شوهانی (خواننده ایلامی) را می بینم بدون استثنا، یاد سلطان آواز ایران آقای شجریان می افتم و امیدوارم که زمانی او سلطان آواز ایران شود.

وی افزود: موسیقی در تار و پود همه انسان ها و در طبیعت بصورت یک هارمونی وجود دارد و هر کس می تواند گوشه ای از این موسیقی را بشنود و درک نماید، اگر موسیقی نباشد بسیاری از کارهای هنری بی ارزش و بی محتوا خواهد بود.

مروارید اضافه کرد: در اوایل انقلاب اسلامی نگاه حضرت امام راحل به موسیقی فرصتی برای بهره گیری از این هنر زیبا و گوش نواز بود به گونه ای که بسیاری از سرودهای انقلابی که نقش مهمی نیز در ایستادگی و مقاومت مردم و ترویج نهضت انقلاب اسلامی داشتند، در ادبیات انقلاب جاری و منجر به بسیج عمومی و ایجاد شور و نشاط انقلابی در مردم شد.

وی تاکید کرد: مخالفت برخی با موسیقی سنتی و اصیل ایرانی در حقیقت گرفتن شور و نشاط از جامعه و سوق دادن جوانان به سمت موسیقی مبتذل غربی است که ما آن را نه دوست داریم و نه اجازه ورود می دهیم.

استاندار اظهار کرد: خوشبختانه هنرمندان بسیار خوبی در حوزه موسیقی در کشور فعالیت می کنند و در موسیقی ما اکنون خیلی پیشرفت کرده ایم چه در زمینه مضامین و چه در زمینه شعر، استفاده از ظرفیت شعرای فاخر نیز تأثیر بسزایی در بین اقشار متفاوت مردم دارد.

ایجاد شور و نشاط اجتماعی در بین مردم نتیجه برگزاری جشنواره های فرهنگی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات