طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشیمولتی میلیاردر آفریقایی به دنبال خرید آرسنال

مولتی میلیاردر آفریقایی به دنبال خرید آرسنال

مولتی میلیاردر ایرانی دَر آستانه خرید باشگاه فرانسوی!

مولتی میلیاردر نیجریه ای که طبق نقل از های منتشرشده، ثروتی حدود ۱۰،۹ بیلیون یورو دارد، اعلا کرده که قصد دارد سهام زیاد باشگاه آرسنال را تا ۴ سال آینده خریداری کند.


آرسنال

وبسایت نود: به نقل از FourFourtwo، ثروتمندترین فردا قاره آفریقا مدعی شده است که می خواهد طی سه یا چهار سال، باشگاه آرسنال را خریداری کند. آلیکو دانگوته که طبق نقل از های اعلام شده، حدود ۱۰،۹ بیلیون دلار سرمایه دارد، سال گذشته اعلام کرد که حاضر است برای خریداری سهام استن کرونکه هر مبلغی را بپردازد


وی که از طرفداران همیشگی این باشگاه هم بوده است، به واسطه یک کمپانی بزرگ سیمان سرمایه فراوانی کسب کرده اما در سال جاری به خاطر تورم در نیجریه حدود ۴،۴ بیلیون دلار از دارایی هایش را از دست داده است. بااین حال این مرد ۵۹ ساله عنوان کرد که بعد از به ثمر نشستن سرمایه گذاری های اخیرش در حوزه خطوط انتقال گاز و پالایشگاه نفت، به دنبال خرید باشگاه آرسنال خواهد بود. وی در مصاحبه با بلومبرگ گفت:


احتمالا سه یا چهار سال دیگر این کار را خواهم کرد. مسئله تنها تعداد عمده رقیبانی است که می خواهند آرسنال را بخرند. ابتدا باید آن ها را شکست دهم و بعد از آن روی آرسنال متمرکز شوم.


دانگوته معتقد است که موفقیت وی در دنیای تجارت جهانی باعث می شود که او گزینه مناسبی برای بهبود شرایط آرسنال باشد که سال هاست تحت هدایت کرونکه درجا زده است. وی ادامه داد.


من نمی خواهم صرفا آرسنال را بخرم و سبعد با روش فعلی تجارت خودم را ادامه دهم، بلکه می خواهم با خرید آرسنال، شرایط آن ها را به کلی تغییر دهم. من در تجارت بسیار موفق هستم و معتقدم می توانم به خوبی یک باشگاه را اداره کنم، اما فعلاً با توجه به هزینه های بالای پروژه های فعلی، نمی توانم هر دو کار را باهم اجرا کنم.


کرونکه که در سال های اخیر به خاطر عدم موفقیت های باشگاه موردانتقاد قرارگرفته است، در ماه می جاری سهام خود در باشگاه را به ۶۷،۰۵ درصد رساند. علیشیر عثمانف روس هم ۳۰،۰۴ درصد دیگر سهام را در اختیار دارد و اخیراً هرگونه احتمال فروش سهام خود را رد کرده است.


گفتنی است آرسنال از باشگاه های محبوب در قاره آفریقا است و حتی نوانکو کانو، اسطوره فوتبال این کشور هم بازیکن آرسنال بوده است.

آرسنال به دنبال خرید پدیده جوان اودینزه
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات