طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللبا ظریف بحث مفصلی در مورد سوریه داشتم | موگرینی

با ظریف بحث مفصلی در مورد سوریه داشتم | موگرینی

دیدار ظریف وَ موگرینی / عکس

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می گوید در دیدار با وزیر خارجه ایران بحث مفصلی در مورد اوضاع سوریه داشته است.

ظریف, جنگنده های آمریکایی, بحث مفصل, موگرینی ظریف بحث مفصلی سوریه داشتم

ظریف, جنگنده های آمریکایی, بحث مفصل, سازمان ملل, وضعیت سوریه, مسئول سیاست خارجی, مواضع ارتش, موگرینی, اتحادیه اروپا, سوریه, ارتش سوریه, وزیر خارجه ایران, شورای امنیت, بین الملل

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه بعد از دیدار با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران، گفت توافق هسته ای، اوضاع سوریه و مباحث دوجانبه از جمله موارد مطرح شده در این نشست بوده است.

در بیانیه اتحادیه اروپا آمده است: «فدریکا موگرینی نماینده عالی کمیسیون اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی امروز در حاشیه نشست وزارتی مجمع عمومی سازمان ملل و در آستانه نشست وزرای 1+5 با ایران در مورد اجرای برنامه جامع اقدام مشترک که فردا به ریاست نماینده عالی برگزار می شود، با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران دیدار کرد.»

این بیانیه می افزاید: «نماینده عالی و وزیر خارجه ایران که هر دو عضو گروه بین المللی حمایت از سوریه اند که فردا در نیویورک تشکیل جلسه می دهد، به تفصیل در مورد تحولات درگیری های سوریه بحث کردند. نهایتا هم فدریکا موگرینی و وزیر ظریف در مورد روابط دوجانبه اتحادیه اروپا و ایران به تبادل نظر پرداختند.»

حالت سوریه از اوایل هفته جاری با حمله جنگنده های آمریکایی به مواضع ارتش سوریه در دیرالزور و بعد از آن انفجار محموله کمک های بشردوستانه در حلب، بار دیگر رو به وخامت گذاشته است. آتش بسی که از هفته گذشته در پی توافق مسکو-واشنگتن در سوریه برقرار شده بود، در پی این تحولات عملا شکست خورده است.

شورای امنیت سازمان ملل روز چهارشنبه برای بررسی حالت سوریه تشکیل جلسه داد. این جلسه صحنه حملات لفظی وزرای خارجه روسیه و آمریکا به یکدیگر بود و نتیجه ملموسی نداشت. قرار است گروه موسوم به حمایت از سوریه، متشکل از بیش از 20 کشور از جمله آمریکا، روسیه، ایران و عربستان، فردا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل تشکیل جلسه دهد.

واکنش موگرینی به توافق آتش بس سوریه
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات