طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریمیرکیانی درباره قهرمان سازی های ساختگی در دنیا غرب نوشت

میرکیانی درباره قهرمان سازی های ساختگی در دنیا غرب نوشت

اعزام تیم تکواندو بانوان آذربایجان غربی بِه مسابقات آزاد قهرمانی نوجوانان کشور

نویسنده کتاب «تن تن و سندباد» درباره قهرمان سازی های ساختگی در دنیا غرب و قهرمانان افسانه های مشرق زمین یادداشت نوشت.

محمد میرکیانی, کتاب تن تن و سندباد, دنیا بی قهرمان, میرکیانی قهرمان سازی ساختگی دنیا غرب نوشت

محمد میرکیانی, کتاب تن تن و سندباد, جهان بی قهرمان

به نقل از خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد میرکیانی نویسنده کتاب «تن تن و سندباد» درباره قهرمان سازی های ساختگی در دنیا غرب یادداشت نوشت.

آنچه که در این چند دهه در سینما و رسانه های غربی به ویژه شرکت های چند ملیتی به خوبی آشکار شده غربی ها خود را در دنیا بی قهرمان می بینند از این رو می کوشند با قهرمان سازی های ساختگی یکسازی فرهنگی را بر دنیا معاصر حاکم سازند.

گویا این دنیا برای آنان دنیا بی قهرمان شده دیگر شما اثری و ردپایی از پینوکیو، شازده کوچولو،ژان والژان، دن کیشوت، الیور تویست و هاکلبرفین نمی بینید که جاذبه شخصیتی آنها نه در ظاهر و فیزیک بدنی که در قابلیت های اخلاقی و انسانی آنها بود.

الآن در این دنیا بی قهرمان، قهرمانان نیابتی مثل جنگ های نیابتی هر روز به جهان می آیند قدرت نمایی می کنند و جای خودشان را خیلی زود به قهرمان نمای دیگری می سپارند.

در دنیا بی قهرمان مخاطبان، کودک و نوجوان مشتریان پرسود کالای فرهنگی هستند که در دراز مدت مشتریان پرسود کالاهای اقتصادی هم خواهند شد. ابزار اصلی دنیا بی قهرمان یکسان سازی فرهنگی ست و اما در این سو قهرمانان افسانه های مشرق زمین ایستاده اند با قد و قامتی دیدنی و اندیشه های دیدنی تر در دنیایی لبریز از عواطف پاک انسانی و اخلاقی...

با رمان «تن تن و سندباد» این فرصت پیش آمد که در رسانه ملی؛ ادبیات و سینما از داشته های بی نظیر و گرانبهای فرهنگی خودمان بهره بیشتری برای نسل های پس ببریم و به فرزندانمان بگوییم در دنیا افسانه های پرزرق و برق بی قهرمان، ما قهرمانانی داریم که با کمک آنها می توانیم دنیای پنهان دنیا بی قهرمان را بهتر بشناسیم و راه روشن زندگی را نشانی دیگران طی نکنیم!

جشنواره ای از دل نوشته های دنیا اسلام با امام مهربانی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات