طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعی6 میلیون دلار صادرات آب در سال 94

6 میلیون دلار صادرات آب در سال 94

روستایی با صادرات یک میلیون دلاری فیلم

پیمان فروهر دبیر کل انجمن آب های معدنی و آشامیدنی ایران درباره میزان تولید و صادرات طی سال گذشته گفت:سال گذشته ما یک میلیارد و 200 میلیون لیتر تولید داشتیم که 40 درصد تولید در صنعت ما نیم لیتری و 60 درصد 1.5 لیتری است و در که 500 میلیون لیتر آن نیم لیتری بوده است.


بحران آب

خبرگزاری ایلنا: پیمان فروهر دبیر کل انجمن آب های معدنی و آشامیدنی ایران درباره میزان تولید و صادرات طی سال گذشته گفت:سال گذشته ما یک میلیارد و 200 میلیون لیتر تولید داشتیم که 40 درصد تولید در صنعت ما نیم لیتری و 60 درصد 1.5 لیتری است و در که 500 میلیون لیتر آن نیم لیتری بوده است.

وی با بیان اینکه کرایه حمل و نقل در صنعت آب بسته بندی بسیار اثرگذار است، افزود: با توجه به اینکه محموله های صادراتی ما حجیم و سنگین است بنابراین کرایه حمل در رقابت بسیار در بازارهای هدف اثرگذار است.

فروهر تصریح کرد: چون هر سال حامل های انرژی افزایش پیدا می کند که لجستیک و هم حمل ونقل هم زیرشاخه آن است لذا کالاهای صادرتی ما نیز به لحاظ قیمت تغییر می کند و قدرت رقابتی ما هم نسبت به دیگر کالاهای صادرتی کاهش می یابد.

وی با اشاره به درآمد 6 میلیون دلاری حاصل از صادرات طی سال گذشته، اظهار داشت: بازار صادرات کیفیت بسته بندی ثابت می خواهد مثلا کیفیت لیبل باید برای حداقل 5 سال ثابت و بدون تغییر باشد اما با توجه به تحریم ها، نوسان در کیفیت بسته بندی و همچنین عدم حضور موثر در نمایشگاه های بین المللی همواره روند صادرات ما سیر نزولی داشته است.

دبیر کل انجمن آب های معدنی و آشامیدنی ایران ادامه داد: متاسفانه طی 8 سال گذشته کمپانی های تولیدی ایران به علت ضعف منابع مالی دچار رکود شدند و توان کمپانی در نمایشگاه های بین المللی را ندارند.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر حوزه صادرات ما کشورهای حاشیه خلیج فارس، عراق و افغانستان است اما جنگ های داعشی و داخلی و ناامنی برای بازرگانان و تجار روی صادرات به عراق تاثیر گذاشته و میزان صادرات را کاهش داده است.

140 میلیون دلار صادرات،حاصل تلاش تعاونی های خراسان رضوی
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات