طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنرینامه خوش آمدگویی دولت کانادا به پرستویی

نامه خوش آمدگویی دولت کانادا به پرستویی

نامه به لاریجانی برای ابطال مصوبه دولت

مراسم نکوداشت پرویز پرستویی در ونکوور کانادا با نامه خوش آمدگویی رسمی دولت کانادا به افتخار حضور این بازیگر برگزار شد.

خبرگزاری مهر: مراسم نکوداشت پرویز پرستویی در ونکوور کانادا با نامه خوش آمدگویی رسمی دولت کانادا به افتخار حضور این بازیگر برگزار شد.

سینمای ایران, بازیگران, پرویز پرستویی, نامه خوش آمدگویی دولت کانادا پرستویی

پرویز پرستویی, بازیگران, سینمای ایران


پژمان هادوی مدیر اجرایی کمپانی آریا پرسیس اعلام کرد که روز شنبه ۱۷ سپتامبر در سالن سنتیال تئاتر شهر ونکوور مراسم نکوداشت پرویز پرستویی برگزار شد.

به گفته وی، تعداد زیادی از علاقمندان این بازیگر به علت پر شدن ظرفیت سالن بیرون در ماندند و نتوانستند در مراسم کمپانی کنند، اما منتظر ماندند تا بعد از اتمام مراسم دقایقی را به مصاحبه با پرویز پرستویی بگذرانند.

این مراسم با پخش سرود «ای ایران ای مرز پر گهر» شروع شد. سبعد فرشاد جمالی خواننده سنتی به همراه گروهش قطعاتی را به صورت زنده اجرا کردند و به خاطر بازگشت محمدرضا شجریان به ایران، تصنیف «مرغ سحر» با همراهی جمعیت حاضر در سالن اجرا شد.

آزیتا موگویی مدیر عامل کمپانی آریا پرسیس نیز با حضور روی سن به عنوان یک عضو خانه سینمای ایران روز ملی سینما را تبریک گفت و ضمن تمجید از پرویز پرستویی از حضار به خاطر استقبالشان تشکر کرد.

در ادامه با حضور لیندا ریمر نامه خیر مقدم رسمی کریستی کلارک نخست وزیر استان بریتیش کلمبیا به پرویز پرستویی خوانده شد که در آن از نقش او در گردهم آیی ایرانیان و همچنین هنرنمایی در نقش های مختلف او قدردانی شده است.

بازیگران, سینمای ایران, پرویز پرستویی, نامه خوش آمدگویی دولت کانادا پرستوییدر متن این نامه آمده است: «به عنوان نخست وزیر استان بریتیش کلمبیا بسیار خرسندم که به شما بابت حضور در سالن سنتنیال نورت ونکوور برای برگزاری مراسم بزرگداشت و قدردانی از حضور چشمگیر شما در نقش های متنوع در ژانرهای متفاوت در سینمای ایران خیر مقدم بگویم.

ما بسیار مفتخریم که بازیگر پر سابقه ای همچون شما در استان زیبای ما حضور بهم رسانیده و من شک ندارم که شما با استقبال بسیار گرمی مواجه خواهید شد. می دانم که شما از حضور در کنار کسانی که با دستاوردهای هنری تان آشنا هستند و آنهایی که به یمن این مراسم با کار شما آشنا خواهند شد، لذت خواهید برد.

از شما برای آمدن به استان بریتیش کلمبیا تشکر می کنم و امیدوارم که اوقات بسیار لذتبخش و پر ثمری داشته باشید.

ارادتمند.

کریستی کلارک»

بعد از آن پرویز پرستویی روی سن رفت. او در ابتدا درگذشت بهمن گلبارنژاد دوچرخه سوار ایرانی در پارالمپیک ریو را تسلیت گفت و سپس  یادی از درگذشتگان سینمای ایران در سال ۹۵ همچون اصغر بیچاره، ملیحه نیکجومند، عباس کیارستمی و داوود رشیدی کرد و از حضار خواست که به احترام آنان به صورت ایستاده یک دقیقه سکوت کنند.

در ادامه وی در مورد دلایل حضورش در عرصه  بازیگری، مسیری که طی کرده است، انتخاب نقش بر اساس باور و اعتقادش و همچنین این روزهای سینمای ایران صحبت کرد.

حضور ایرانیان از سنین متفاوت و همچنین حضور  غیر ایرانیان در این مراسم از نکات بارز آن بود.

از حاشیه های نامه "محمود" به "باراک" تا خبر خوش برای مدیران نجومی!
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات