طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیآمریکا دوستی بهتر از اسرائیل ندارد؛ اوباما: روابط ما متزلزل نخواهد شد | نتانیاهو

آمریکا دوستی بهتر از اسرائیل ندارد؛ اوباما: روابط ما متزلزل نخواهد شد | نتانیاهو

آیا اسرائیل می تواند روابط خود را با آمریکا احیا کند؟

نخست وزیر رژیم صهیونیستی که رژیم متبوعه اش دیروز از سوی اوباما به اشغالگری متهم شده بود، به دیدار رئیس جمهور آمریکا رفت و گفت که همیشه برای صلح تلاش کرده و می کند.


اوباما, نتانیاهو, اسرائیل

خبرگزاری فارس: «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز میهمان «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا بود و طرفین در خصوص روابط دوجانبه و تحول اخیر در این حوزه یعنی کمک نظامی آمریکا به اسرائیل با یکدیگر سخن گفتند.

آمریکا اخیراٌ توافقی با آمریکا امضا کرد که بر اساس آن طی 10 سال، 38 میلیارد دلار کمک نظامی بلاعوض به اسرائیلی ها ارائه می دهد؛ رسانه های صهیونیست واکنش جالبی به این سیل پول داشتند و گفتند که این یعنی تضعیف تولیدات داخلی.

نتانیاهو در ابتدای دیدار به این کمک ها اشاره کرده و گفت: «کمک نظامی آمریکا توان اسرائیل برای دفاع از خود با تکیه بر خود را تضمین می کند؛ متشکرم.»

نخست وزیر رژیم صهیونیستی ادامه داد: «اسرائیل دوستی بهتر از آمریکا و آمریکا دوستی بهتر از اسرائیل ندارد.»

اوباما دیروز در آخرین حضور خود در مجمع عمومی سازمان ملل با عنوان رئیس جمهور کشورش، بعد از متهم کردن فلسطینی ها به تحریک خشونت، گفته بود که اسرائیل نمی تواند تا ابد سرزمین های فلسطینی ها را اشغال کند.

نتانیاهو به تمام شدن دوره ریاست جمهوری اش تا پایان سال جاری و تلاش اوباما برای گفتن سخن ها اشاره ای ضمنی کرد و گفت: «من هیچ وقت دست از تلاش برای ایجاد صلح برنمی دارم. صدای شما حتی بعد از اتمام دوره ریاست جمهوری هم شنیده خواهد شد. همیشه از حضور شما در اسرائیل استقبال می کنیم.»

اوباما که دیروز از اسرائیل انتقاد کرده بود، سخنان خود را از موضع نزدیک شدن مجدد به اسرائیل و شهرک نشینانش آغاز کرد و گفت: «همه مردم آمریکا و خود بنده به شیمون پرز فکر می کنیم و امیدواریم زودتر بهبودی حاصل کند.»

اوباما افزود: «روابط اسرائیل و آمریکا هیچ گاه متزلزل نخواهد شد. کمک نظامی ما، همه توانایی های مورد نیاز را به آن خواهد داد.»

رئیس جمهور آمریکا به دعوت نتانیاهو هم پاسخ داد و گفت: «پس از (اتمام دور) ریاست جمهوری به اسرائیل خواهم آمد چون زیباست.»

اسرائیل دوشادوش آمریکا ایستاده است | نتانیاهو
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات