طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسینتانیاهو و اوباما امروز دیدار می کنند

نتانیاهو و اوباما امروز دیدار می کنند

اوباما و نتانیاهو دیدار می کنند

در حالی که رژیم صهیونیستی از اظهارات باراک اوباما درباره فلسطین و اسرائیل در مجمع عمومی سازمان ملل انتقاد کرده است، قرار است نخست وزیر این رژیم امروز (چهارشنبه) با اوباما دیدار کند.


مجمع عمومی سازمان ملل متحد

خبرگزاری ایسنا: در حالی که رژیم صهیونیستی از اظهارات باراک اوباما درباره فلسطین و اسرائیل در مجمع عمومی سازمان ملل انتقاد کرده است، قرار است نخست وزیر این رژیم امروز (چهارشنبه) با اوباما دیدار کند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی در نیویورک گفت که وی در حاشیه نشست های مجمع عمومی سازمان ملل درباره پرونده های سوریه، ایران و مسائل مشترک دیگر با باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا دیدار خواهد کرد.

وی گفت که چند روز پیش با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دیدار کرده است. نتانیاهو اعلام نکرد که با عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر در نیویورک دیدار خواهد کرد یا خیر اما گفت که با رئیس جمهور نیجریه و رؤسای جمهور ۱۰ کشور آفریقایی دیدار خواهد داشت.

نتانیاهو از تلاش خود طی سال های اخیر برای پیوستن کشورهای آفریقایی به اسرائیل در قطعنامه های بین المللی پرده برداشت.

وی از کمک های اخیر آمریکا به اسرائیل استقبال و به افزایش حمایت افکار عمومی آمریکا از اسرائیل طی سال های نخست وزیری اش اشاره کرد.

نتانیاهو تأکید کرد که وی سخنانی را در مجمع عمومی ایراد خواهد کرد که غافلگیرکننده خواهد بود.

کاخ سفید نیز اعلام کرد که اوباما در دیدار امروز (چهارشنبه) با نتانیاهو نگرانی خود را نسبت به افزایش شهرک سازی اسرائیل در اراضی فلسطینی ابراز می کند.

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل تأکید کرد: اسرائیل باید بفهمد که نمی تواند تا ابد اراضی فلسطینی ها را اشغال کند. فلسطینی ها نیز اگر با تحریک به "خشونت" مخالفت کنند اوضاع شان بهتر خواهد شد. اگر اسرائیل به رسمیت شناخته شود و شهرک سازی پایان یابد فلسطینی ها و اسرائیلی ها اوضاع بهتری خواهند داشت.

صائب عریقات، عضو سازمان آزادیبخش فلسطین از اظهارات اوباما در مجمع عمومی درباره لزوم پایان اشغال فلسطین استقبال و تأکید کرد: شکست تروریسم و تحقق امنیت و صلح در منطقه تنها از طریق پایان اشغالگری اسرائیل و تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس شرقی ممکن است.

رسانه های رژیم صهیونیستی اما اظهارات اوباما را علیه اسرائیل دانستند.

در همین راستا، کاخ سفید اعلام کرد: اوباما برنامه ای برای طرح جدید صلح میان فلسطینی ها و اسرائیلی ها ندارد اما بعید نیست که گام هایی در جهت صلح میان دو طرف بردارد.

دیدار اوباما و نتانیاهو در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات