طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
انتخاباتکلینتون قبل از نخستین مناظره انتخاباتی نسبت به ترامپ برتری دارد | نتایج نظرسنجی

کلینتون قبل از نخستین مناظره انتخاباتی نسبت به ترامپ برتری دارد | نتایج نظرسنجی

پیشی گرفتن 8 درصدی کلینتون از ترامپ در جدیدترین نظرسنجی انتخاباتی | سی ان ان

نتایج تازه ترین نظرسنجی نشان می دهد کلینتون همچنان میان نامزد های انتخاباتی پیشتاز است.

هیلاری کلینتون, حزب لیبرترین, انتخابات ریاست جمهوری آمریکا, نتایج نظرسنجی کلینتون پیش مناظره انتخاباتی نسبت ترامپ برتری

هیلاری کلینتون, حزب لیبرترین, انتخابات ریاست جمهوری آمریکا, حزب سبز آمریکا, مناظره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا, نظرسنجی های انتخاباتی, کاندیدای ریاست جمهوری, محبوبیت, جیل استاین, گری جانسون, حزب دموکرات, دونالد ترامپ, رای دهندگان آمریکایی, بین الملل, حزب جمهوری خواه

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از وب سایت "ان بی سی نیوز"، نتایج تازه ترین نظرسنجی در آمریکا نشان می دهد هیلاری کلینتون – نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا – نسبت به دونالد ترامپ – رقیب جمهوری خواه کلینتون – 6 درصد محبوبیت بیشتری دارد. این دو نامزد قرار است روز دوشنبه هفته آینده در اولین مناظره انتخاباتی کمپانی کنند.


نتایج این نظرسنجی که بعد از بهبود بیماری ذات الریه کلینتون و بازگشت وی به دور رقابت ها انجام شد، نسبت به نظرسنجی ها هنگام بیماری وی، برتری بیشتری را برای این نامزد دموکرات نشان می دهد.


در این نظرسنجی، 43 درصد رای دهندگان آمریکایی اعلام کردند از کلینتون حمایت خواهند کرد. طرفداران ترامپ 37 درصد از این جامعه آماری نقل از شده اند. "گری جانسون" -- نامزد حزب لیبرترین – و "جیل استاین" – نامزد حزب سبز آمریکا – نیز به ترتیب 9 و 3 درصد آرا را به خود اختصاص دادند.


در این نظرسنجی همچنین مشخص شده است اشتیاق رای دهندگان به کلینتون و ترامپ در سطح تقریبا برابری قرار دارد. 78 درصد حامیان ترامپ اعلام کردند برای کمپانی در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر بسیار مشتاق هستند. این در حالی است که 75 درصد رای دهندگان به کلینتون برای کمپانی در انتخابات آمریکا ابراز اشتیاق کرده اند.


علی رغم برتری کلینتون، برتری ترامپ در این است که آمریکایی ها همچنان خواستار ایجاد تغییر در کشورشان هستند. 49 درصد رای دهندگان آمریکایی در این نظرسنجی اعلام کردند به نامزدی رای خواهند داد که تغییرات گسترده ای را متوجه دولت آمریکا کند. همچنین، 48 درصد رای دهندگان با اظهارات ترامپ که گفته بود آمریکا در حال تضعیف شدن است و اقتصاد این کشور در چند سال اخیر بهبود نیافته است، موافق هستند. این در حالی است که 45 درصد آمریکایی ها معتقدند همانگونه که کلینتون در سخنانش گفته بود، آمریکا در حال پیشرفت است و اقتصاد نیز رونق خواهد یافت.


این نظرسنجی به صورت مشترک به وسیله ان بی سی نیوز و وال استریت ژورنال، از 16 تا 19 سپتامبر (26 تا 29 شهریور) انجام شد. در این نظرسنجی از 1000 رای دهنده آمریکایی به وسیله تلفن ثابت و تلفن همراه گفتگو شد.

آمریکایی ها نسبت به ترامپ و کلینتون بدبین هستند | نتایج نظرسنجی واشینگتن پست
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات