طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللنتایج یک پژوهش نشان داد خانوم محجبه در آلمان با تبعیض شغلی مواجه هستند

نتایج یک پژوهش نشان داد خانوم محجبه در آلمان با تبعیض شغلی مواجه هستند

آلمان قهرمان فوتبال خانوم المپیک شد

نتایج یک پژوهش دانشگاهی، وجود تبعیض شغلی علیه زنان مسلمان محجبه را در آلمان تأیید می کند.

مسلمان ستیزی, ساندرا بوئر, اسلام هراسی, نتایج پژوهش نشان زنان محجبه آلمان تبعیض شغلی مواجه

مسلمان ستیزی, ساندرا بوئر, اسلام هراسی, تبعیض شغلی علیه زنان, بین الملل, دانشگاه لیتس, آلمان, مریم اوزترک, روسری

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از بی بی سی، نتایج یک تحقیق نشان داد زنانی که نام ترکی دارند و روسری می پوشند در آلمان قربانی تبعیض شغلی می شوند. یک محقق دانشگاهی 1500 رزومه یکسان را به کمپانی های آلمانی ارسال کرد. تنها تفاوت این رزومه ها در نام اشخاص بود: رزومه ها با نام های «مریم اوزترک» و «ساندرا بوئر» تنظیم شده بودند.


ساندرا بوئر در 18.8 درصد موارد به گفتگو دعوت شد. این در حالیست که مریم اوزترک تنها در 13.5 درصد موارد دعوت به گفتگو شد. زمانیکه تصویر دو نفر به رزومه اضافه شد و مریم اوزترک روسری بر سر داشت درصد دعوت او به گفتگو به 4.2 کاهش یافت.


یکی از محققان دانشگاه «لیتس» در اتریش این تحقیق را انجام داد و موسسه مطالعات کار شهر «بُن» آلمان آن را منتشر کرد. اهمیت این تحقیق برای آلمان که میزبان پناهجویان مسلمان از سوریه، عراق و افغانستان است، بسیار عمده است. سال گذشته بیش از یک میلیون پناهجو وارد آلمان شدند. این موضوع واکنش شدید برخی از گروه های ملی گرا را در پی داشت.


محقق در این خصوص می گوید: «مدل بسیار جدیدی از روسری و نوع پوشیدنش به کار گرفته شد تا به کارفرمایان نشان دهد این خانم محجبه ویژگی به روز شدن و هماهنگی با محیط را دارد. نتیجه تحقیق نشان داد یک فرد محجبه متقاضی شغل باید چندین برابر دیگر افراد در آلمان برای رسیدن به هدفش تلاش کند.»


حتی زمانی که سطح مهارت های مورد نظر کارفرمایان بالاتر می رود میزان تبعیض نیز بیشتر می شود. خانم اوزترک برای رسیدن به یک سمت مدیریتی باید 7.6 برابر دیگر متقاضیان رزومه ارسال کند. نتایج انجام این تحقیق در اتریش و آلمان مشابه بود.
تیم فوتبال خانوم آلمان فاتح طلای المپیک شد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات