طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
نداشتن هتل استاندارد مانع رونق صنعت گردشگری

نداشتن هتل استاندارد مانع رونق صنعت گردشگری

رونق اقتصادی با صنعت گردشگری

با وجود جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی برجسته ،نبود هتل استاندارد چهار یا پنج ستاره مانع رونق صنعت گردشگری در استان شده است.

ایلام, گردشگری, استاندارد, نداشتن هتل استاندارد مانع رونق صنعت گردشگری

ایلام, گردشگری, استاندارد, مانع, هتل
به نقل از گروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ؛ عبدالمالک شنبه زاده اعلام کرد: ایلام در ردیف معدود استان های کشور است که به دلایلی هتل چهار یا پنج ستاره و واحدهای اقامتی استاندارد ندارد.

وی نبود سرمایه گذار واقعی با توان مالی مناسب و یکسان بودن استان های متفاوت از حیث برخورداری از مشوق های سرمایه گذاری را از دلایل اصلی نبود هتل استاندارد در این استان عنوان کرد و گفت : برخی سرمایه گذاران تنها با نیت دریافت وام های کلان وارد این عرصه می شوند که بعدها باعث ایجاد مشکلات بیشتری برای استان خواهند شد.

وی افزود : در حالیکه مشوق ها و تسهیلات سرمایه گذاری بخش گردشگری ایلام و استان هایی مانند تبریز و اصفهان یکسان است به طور قطع سرمایه گذاران انگیزه ای برای فعالیت در استان هایی چون ایلام ندارند.

وی تاکید کرد : امنیت، وجود مراکز خرید مناسب ، جاذبه های فرهنگی ، تاریخی و طبیعی گردشگری و برخورداری از امکانات رفاهی و واحد های اقامتی مناسب چهار ضلع توسعه گردشگری در یک منطقه هستند و زمانیکه هر کدام از این موارد با مشکل یا کاستی مواجه باشد توسعه گردشگری نیز محقق نخواهد شد.

شنبه زاده اظهار کرد : بعد از امنیت اصلی ترین نیاز گردشگران وجود مراکز اقامتی مناسب برای استراحت و آرامش است و بدون هتل استاندارد گردشگری معنا و مفهومی نخواهد داشت.

وی یادآور شد: در این استان بعلت نبود هتل چهار یا پنج ستاره برای اقامت گردشگران در قالب تورهای گردشگری خصوصا گردشگران خارجی با مشکل جدی مواجه هستیم.

رونق صنعت گردشگری با معرفی ظرفیت ها
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات