طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللنشست وزرای خارجه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با کری و جانسون درباره یمن

نشست وزرای خارجه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با کری و جانسون درباره یمن

دیدار جان کری با وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس

وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس نشست مشترکی را با وزیران خارجه آمریکا و انگلیس درباره یمن برگزار کردند.

شورای همکاری خلیج فارس, نشست مشترک, نیویورک, نشست وزرای خارجه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس کری جانسون یمن

شورای همکاری خلیج فارس, نشست مشترک, نیویورک, جان مارک, وزرای خارجه, بوریس جانسون, بین الملل, جان کری
به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه الیوم السابع، وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، روز گذشته (چهارشنبه) با جان کری، وزیر خارجه آمریکا، بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس نشست مشترکی تشکیل دادند.

این نشست با حضور اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به یمن و همچنین عبدالطیف بن راشد زیانی، دبیرکل شورای همکاری، برگزار شد.


دبیرخانه شورای همکاری خلیج فارس در بیانیه ای اعلام کرد: در این نشست تحولات یمن و تلاش های فرستاده دبیرکل سازمان ملل برای ازسرگیری مذاکرات صلح با هدف دستیابی به راه حلی سیاسی و امنیتی فراگیر در این کشور، مورد بررسی قرار گرفت. تلاش هایی که بر اساس قطعنامه 2216 شورای امنیت، طرح ابتکاری شورای همکاری خلیج فارس و نتایج کنفرانس فراگیر ملی انجام گرفته است.


کمپانی کنندگان در این نشست بر ضرورت دستیابی به راه حلی سیاسی برای بحران یمن و ادامه تلاش های سازمان ملل برای تکمیل مذاکرات صلح تاکید کردند. راه حلی که به توقف درگیری ها در یمن و بازگشت امنیت و ثبات در این کشور منتهی شود.


همچنین در دفتر شورای همکاری خلیج فارس در نیویورک، نشستی میان وزرای خارجه شورای همکاری و ژان مارک آیرو، وزیر امور خارجه فرانسه، برگزار شد.


در این نشست جوانب مشارکت استراتژیک میان شورا و فرانسه و همچنین مسائل جاری منطقه و مسائل بین المللی مشترک مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
نشست وزرای خارجه کشورهای حوزه خلیج فارس با حضور آمریکا و انگلیس
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات