طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
باید نقش آفرینی ها و خدمات سپاه به اطلاع افکار عمومی رسانده شود

باید نقش آفرینی ها و خدمات سپاه به اطلاع افکار عمومی رسانده شود

اقدامات اطلاعاتی سپاه بَرای آزادی متوسلیان

امام جمعه خوی:سپاه علاوه بر حفظ امنیت و مسائل دفاعی، در عرصه های دیگری همچون سازندگی، عمران، خدمت رسانی به محرومان، مسائل فرهنگی و هنری و تولید فکر انقلابی، نقش آفرین و تأثیرگذار است که این اقدامات باید به اطلاع مردم و افکار عمومی نیز رسانده شوند.

خوی, امام جمعه, آذربایجان غربی, نقش آفرینی خدمات سپاه اطلاع افکار عمومی رسانده

خوی, امام جمعه, آذربایجان غربی
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، حجت الاسلام شکوری در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان خوی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان سپاه پاسداران اظهار داشت :آن بزرگوار با تقدیر از مواضع و خدمات سپاه پاسداران فرمودند دفاع از امنیت داخل و خارج از مرزها یکی از وظایف اساسی سپاه پاسداران است، خاطرنشان کردند: سپاه علاوه بر حفظ امنیت و مسائل دفاعی، در عرصه های دیگری همچون سازندگی، عمران، خدمت رسانی به محرومان، مسائل فرهنگی و هنری و تولید فکر انقلابی، نقش آفرین و تأثیرگذار است که این اقدامات باید ادامه یابند و به اطلاع مردم و افکار عمومی نیز رسانده شوند.

ضرورت گسترش بی اعتمادی مطلق به آمریکا

وی همچنین با اشاره به دو سخنرانی هفته گذشته ولی امر مسلمین به مواضع آن بزرگوار در مسائل منطقه و بین المللی پرداخت و اظهار داشت: از جمله موضوعاتی که مقام معظم رهبری روی آن تأکید فرمودند این بود که یکی از اجزای مهم قدرت نرم جمهوری اسلامی، بی اعتمادی مطلق به قدرت های سلطه گر و در رأس آنها آمریکا است و این بی اعتمادی باید روزبه روز گسترش یابد

وی افزود: لازم است این هشدار ولی امر مسلمین مورد توجه همه مسئولان نظام جمهوری اسلامی قرار بگیرد.

حجت الاسلام شکوری در ادامه با تشریح بخشی دیگر از توصیه های 28 گانه امیرمؤمنان(ع) گفت: آن بزرگوار می فرماید هستند کسانی که نفس آنها در امور جهان و آنچه گمان دارد وادار می کنند ولی در امورات اخروی به انچه اعتقاد دارند بی اعتنا هستند یعنی برای رسیدن به مال و ثروت ،جاه و مقام و شهوات جهان به سراغ روش هایی می روند که اطمینان ندارند ولی درباره کار آخرت با اینکه یقین دارند به یقین خود اعتماد نمی کنند

آن بزرگوار در بخش دیگری از تاوصیه های خود می فرماید انسان هایی به هنگام بی نیازی مغرور و فریفته جهان می شوند و به هنگام فقر مأیوس و سست می گردند این وضعیت افراد کم ظرفیت است

میثم تمار در راه ولایت امیرمؤمنان(ع) بالای دار شهید شد

خطیب جمعه با اشاره به 22 ذی الحجه روز شهادت میثم تمار در شهر کوفه به دستور عبید الله بن زیاد اظهار داشت :روزی امیرمؤمنان(ع) خطاب به میثم فرمود چگونه خواهی بود آنگاه که آن بی اصل و نسبِ بنی امیّه، عبید اللّه بن زیاد، تو را به بیزاری جستن از من وا دارد؟ عرض کردم: ای امیر مؤمنان! به خدا سوگند که هرگز از شما بیزاری نمی جویم. فرمود: به خدا قسم که در این صورت تو را می کشند و به دار می آویزند. عرض کردم: صبر می کنم، و این در راه خدا چیزی نیست. فرمود: ای میثم! در این صورت با من در یک درجه خواهی بود

لازم به ذکر است که میثم تمار اندکی پیش از ورود امام حسین(ع) به کربلا توسط عبید الله بن عمده به جرم دوستی امیرمؤمنان(ع) و پذیرش ولایت او به دار آویخته شد و بالای دار نیز فضایل اهل بیت(ع) را می گفت و در نهایت شهید شد.

مباهله پیامبر(ص) حقانیت اسلام و اهل بیت را اثبات کرد

خطیب جمعه درادامه با تبریک روز 23 ذی الحجه روز مباهله پیامبر بزرگوار با نصارای نجران نیزگفت:هیئتی از مسیحیان نجران که اعتقاد به خدا بودن حضرت عیسی داشتند به محضر رسولخدا(ص) رسیدند پیامبر(ص) آنان را به مباهله دعوت فرمود که بعد از مشاوره با رهبران خود اسقف آنان گفت اگر محمد(ص) با اصحاب خود به مباهله آمد شما نیز آماده گردید لکن اگر با خانواده خود آمد مباهله نکنید آنان روز پس مشاهده کردند پیامبر با عزیزان خود یعنی امیرمؤمنان(ع) ،حضرت زهرا و حسنین(ع) آماده مباهله شد.در نهایت آنان ترسیده و به جای مباهله پرداخت جزیه را پذیرفتند بدین طریق حقانیت دین اسلام و اهل بیت پیامبر بر جهانیان اثبات گردید.

قتل عام مردم مدینه توسط یزید ثمره تنها گذاشتن امام حسین(ع) بود

سید رضی موسوی با اشاره به 27 ذی الحجه سالروز قیام مردم مدینه علیه یزید اظهار داشت :واقعه اسف بار حرّه در مدینه در سال 63 ق اتفاق افتاد که لشکریان یزید با فرماندهی مسلم بن عقبه بیش از 10 هزار نفر را قتل عام کردند و به مدت 3 روز جان ،مال و ناموس مردم برای لشکریان یزید حلال شد و در نهایت هزاران کودک نامآغاز از این طریق متولد گردید.

باید گفت این مصیبت نتیجه تنها گذاشتن فرزند رسول خدا(ص) حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بود که دامنگیر مردم مدینه گردید .آن حضرت می فرمود که: فَاِنْ لَـمْ تَنـْصـُرونا وَ تَنْصِفُونا قَوِیَ الظَّلـَمَـةُ عَـلَـیْکُـمْ اگر ما را یاری نکنید و داد ما را نستانید ستمگران بر شما چیره خواهند شد.

نقش آفرینی 60 درصدی نوغانداری دَر تامین اشتغال خانوم روستا
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات