طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
آخرین اخبار حوادثنقشه ماموران قلابی برای سرقت گوشی

نقشه ماموران قلابی برای سرقت گوشی

تصاویر سرقت اموال اتباع خارجی توسط پلیس قلابی

تبهکار که با بازی در نقش مأموران پلیس توانسته بودند در نقشه ای حساب شده ۱۴۷ گوشی تلفن همراه را سرقت کنند بازداشت شدند و پرونده شان برای رسیدگی به دادگاه کیفری فرستاده شد.

همشهری آنلاین:  تبهکار که با بازی در نقش مأموران پلیس توانسته بودند در نقشه ای حساب شده ۱۴۷ گوشی تلفن همراه را سرقت کنند بازداشت شدند و پرونده شان برای رسیدگی به دادگاه کیفری فرستاده شد.

چندی قبل مردی نزد مأموران پلیس پایتخت رفت و گفت 3زورگیر که به عنوان مسافر سوار خودرواش شده بودند او را پیاده و خودرو را سرقت کرده اند. وی در این باره گفت: در حوالی میدان آزادی 3مرد جوان خودرو ام را که یک پژو 405مشکی رنگ است به طور دربست به سمت جاده کرج کرایه کردند. اما در بین راه 2نفری که روی صندلی عقب نشسته بودند قمه ای را روی پهلویم گذاشتند و آغاز به تهدید کردند. آنها وادارم کردند که کنار جاده توقف کنم و با زور پیاده ام کردند. وقتی به آنها التماس کردم و گفتم که مسافرکشی با این خودرو تنها راه درآمدم است زورگیران گفتند که 2روز دیگر خودروام را در کنار خیابان رها می کنند.

با شکایت این مرد مشخصات خودرواش در فهرست خودروهای مسروقه ثبت شد اما یک روز پس معلوم شد سارقان با استفاده از این خودرو نقشه سرقت بزرگی را عملی کرده اند. ماجرا از این قرار بود که آنها با معرفی خود به عنوان مأمور پلیس فردی را که فروشنده گوشی های تلفن همراه بود بازداشت کرده و 147گوشی از او دزدیده اند. شاکی در این باره به مأموران گفت: چند روز بود که برای خرید گوشی از شهرستان به تهران آمده بودم.

آن روز تعداد 147دستگاه گوشی را که داخل کارتن بود به هتل بردم و از آنجا یک آژانس گرفتم تا به ترمینال جنوب بروم اما هنوز عمده از هتل دور نشده بودیم که سرنشینان یک پژو 405مشکی رنگ با تابلوی ایست جلوی مان را گرفتند. 2نفر از آنها لباس شخصی بودند و نفر سوم لباس سربازی به تن داشت. آنها گفتند که مأمور پلیس هستند و گوشی هایی که ما داریم کالای قاچاق است. آنها به من دستبند زدند و سوار ماشین خودشان کردند و یکی از آنها سوار ماشین آژانس شد.

آنها گفتند باید به مقر پلیس برویم اما پس از طی کردن مسافت کوتاهی در پشت چراغ قرمز یک چهارراه، یکی از آنها کارتن گوشی ها را که حدود 100میلیون تومان ارزش داشت از صندوق عقب خودروی آژانس بیرون آورد و داخل پژو گذاشت. درحالی که دیگر متوجه شده بودم که آنها مأموران قلابی هستند من را جلوی یک دستگاه خودپرداز بردند و وادارم کردند تا موجودی حسابم را به حسابی که آنها می گویند واریز کنم. من هم از ترس این کار را کردم و چند دقیقه پس من را در خیابانی خلوت رها کردند.

یک روز پس از این سرقت بود که تبهکاران طبق وعده شان پژوی مسروقه را در خیابانی رها کردند اما هیچ سرنخی از آنها وجود نداشت. با این حال تجسس های افسران آگاهی در شاخه های متفاوت ادامه یافت تا اینکه معلوم شد پولی که صاحب گوشی ها به حساب تبهکاران واریز کرده حساب زنی در یکی از شهرستان های شمالی کشور است. پیگیری این شماره حساب نشان داد که فرزند این زن یکی از سارقان سابقه دار است. به این ترتیب وی بازداشت شد و وقتی در برابر شاکی قرار گرفت معلوم شد او یکی از مأموران قلابی است. در چنین شرایطی 2همدست دیگر وی نیز دستگیر شدند.

با شروع تحقیقات از متهمان معلوم شد که آنها هنگامی که شاکی گوشی ها را از بازار تهیه کرده بود وی را تعقیب کرده و در نهایت هنگام رفتن او به ترمینال نقشه سرقت شان را عملی کرده اند. در چنین شرایطی پرونده آنها به اتهام آدم ربایی، سرقت مقرون به آزار، مشارکت در سرقت 147دستگاه گوشی و سرقت خودرو به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و قرار است به زودی متهمان محاکمه شوند.

سرقت مسلحانه از طلا فروشی با نقشه صاحب مغازه
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات