طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنرینمایش یادگاری های «شارلوت برونته» در نیویورک

نمایش یادگاری های «شارلوت برونته» در نیویورک

عکس های ؛ نخستین نمایش مُد لباس اسلامی در نیویورک!

یادگاری های «شارلوت برونته» نویسنده کلاسیک انگلیسی، از جمله نسخه دست نویس رمان «جین ایر» او در نیویورک آمریکا به نمایش درآمد.

خبرگزاری ایسنا: یادگاری های «شارلوت برونته» نویسنده کلاسیک انگلیسی، از جمله نسخه دست نویس رمان «جین ایر» او در نیویورک آمریکا به نمایش درآمد.

 مجله «اسمیتسونین» نوشت: بازدید از این کتاب نادر برای نخستین بار در آمریکا رخ داده و با دویستمین سالگرد تولد «برونته» مصادف است. رمان محبوب «جین ایر» نخستین بار در سال ۱۸۴۷ با نام مستعار «کورر بل» به عنوان نویسنده اش به چاپ رسید.

ادبیات کلاسیک, ادبیات کلاسیک, نویسندگان مشهور, نمایش یادگاری شارلوت برونته نیویورک

نویسندگان مشهور, ادبیات کلاسیک

صفحه ای از دست نوشته «جین ایر»


در این نمایشگاه که تا دوم ژانویه ۲۰۱۷ ادامه خواه داشت، علاوه بر این دست نوشته، نقاشی های دوران کودکی «شارلوت»، نامه ها، لباس ها و دیگر یادگاری های این نویسنده انگلیسی در معرض دید عموم قرار می گیرند. «شارلوت» یکی از سه خواهر خانواده فرهنگی «برونته» است که آثار ادبی مهمی از خود به یادگار گذاشتند و همگی پیش از رسیدن به ۴۰ سالگی جان خود را از دست دادند.

نویسندگان مشهور, نویسندگان مشهور, ادبیات کلاسیک, نمایش یادگاری شارلوت برونته نیویورک


لباس «شارلوت برونته»


«شارلوت برونته» در سال ۱۸۱۶ میلادی در «همپشایر» انگلیس متولد شد. او و دو خواهرش به نام های «امیلی» و «آن» نویسندگان سرشناس انگلیسی بودند که به خاطر عمر کوتاه شان نیز مشهورند.

ادبیات کلاسیک, نویسندگان مشهور, ادبیات کلاسیک, نمایش یادگاری شارلوت برونته نیویورک


نقاشی های دوران کودکی «شارلوت»


معروف ترین کتاب شارلوت برونته «جین ایر» از شاخص ترین رمان های کلاسیک انگلیسی زبان است. او این رمان را با نام مستعار «کورر بل» منتشر کرد. رمان »جین ایر» روایت زندگی دختری است که در کودکی یتیم شده و از رفتار بد بستگانش به پرورشگاه پناه می برد و آن جا هم در محیطی خشک و خشن بزرگ می شود. «جین» در ادامه به عنوان معلم سرخانه به یک خانه اشرافی می رود، بین او و ارباب خانه «روچستر» علاقه ای شکل می گیرد و ماجراهای دیگری رقم می خورد.

نویسندگان مشهور, نویسندگان مشهور, ادبیات کلاسیک, نمایش یادگاری شارلوت برونته نیویورک


یکی از طرح های «برونته»


»شارلوت» با وجود عمر کوتاهش، بر شیوه نویسندگی شخصیت های ادبی بزرگی مانند «جورج الیوت»، «توماس هاردی»، «آن برونته»، «امیلی برونته» و «استفن میر» تأثیر بسزایی داشت. خالق «جین ایر» در ۳۱ مارس ۱۸۵۵ میلادی در سن ۳۸سالگی درگذشت.

گشایش نوزدهمین نمایشگاه بین المللی اینترنت، کامپیوتر و موبایل در تبریز
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات