طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنرینمایشگاه نقاشی «هست شب» در گالری اثر

نمایشگاه نقاشی «هست شب» در گالری اثر

گشایش نمایشگاه مشترک نقاشی در ملایر

ایمان افسریان در هشتمین نمایشگاه انفرادی اش دست مخاطب را می گیرد و به دل شب در کوچه بعد کوچه های شهر می برد.

هنرآنلاین: ایمان افسریان در هشتمین نمایشگاه انفرادی اش دست مخاطب را می گیرد و به دل شب در کوچه بعد کوچه های شهر می برد.

نقاشی, نقاشی, گالری, نمایشگاه نقاشی شب گالری اثر

نقاشی, گالری


 "هست شب" ، عنوان این نمایشگاه است که جمعه دوم مهر در گالری اثر شروع به کار می کند؛ این بار افسریان پا از محیط های بسته بیرون می گذارد و در شامگاهان، شهر را لبریز از سکوت و مالامال از فرصت کشف و شهود بر روی بوم عکس کرده است.

او آذر ماه 1392 با نمایشگاه ˝بر بساطی که بساطی نیست" با مخاطبانش در همین گالری اثر دیدار کرده بود و اینک حرف های تازه تری برای گفتن دارد.

گویا در این نمایشگاه هشت نقاشی رنگ و روغن در ابعاد بزرگ مخاطب را به دل شب هایی پر رمز و راز می برد که پر از اوهام و خیال است.

افسریان که از سال 1382 تاکنون مسئولیت مدیریت هنری فصلنامه "حرفه: هنرمند" را برعهده دارد در بوم های نقاشی هایش نوعی گرامیداشت توامان با حسی غربتی غریب برای اشیاء یا حتی گوشه ای از مکان های از یاد رفته بازتاب می دهد که روزگاری ارج و قربی داشتند و امروز دیگر از روزگاران باشکوه خود فاصله بسیار دارند؛ این بار یک ساختمان قدیمی، یک چراغ برق... گمشده در شهر و ناپیدا در شب، بازگو کننده نوستالژهایی ست که در قاب افسریان جان می گیرند.

شاید در نگاه نخست سبک نقاشی او را شبیه هایپر رئالیست ها بدانند، نوعی نقاشی تصویر گونه اما او با انتخاب زوایای دکوپاژ شده یا چیدمان خاص اشیاء به آثارش بار مفهومی ویژه ای علاوه می کند که می توان از آنها دریافت هایی فراتر از سبک هایپر رئالیست ها داشت . ابزار او در این راستا علاوه بر انتخاب های هوشمندانه ،نور و سایه است،آفتاب های کم جان و بی رمق و سایه های نموری که گاه به تاریکی هم می گرایند.

ایمان افسریان متولد 1353 تهران است او که کارشناسی ارشد عکس سازی اخذ نموده در دو دهه گذشته در ایران و گالری و مراکز فرهنگی معتبر نظیر آراریو نیویورک ،واتر هاوس اند واو لندن،ارنست هیگلروین ،دوسالانه هنر آسیا تایپه ،موزا نتورم فرانکفورت ،خانه هنرمندان مسکو و نیز آرت فرهای لندن و استامبول و... به معرض تماشا درآمده است.

"هست شب " ساعت 16 روز جمعه دوم مهرماه در گالری اثر واقع در خیابان ایرانشهر، روبروی خانه هنرمندان، شماره 16 افتتاح می شود و علاقه مندان می توانند تا پایان مهرماه، یکشنبه تا جمعه از این نمایشگاه دیدن کنند.

گشایش نمایشگاه نقاشی در تبریز
برچسب ها: ,
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات