طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیاستفاده نهادها و دستگاه ها از شبکه های اجتماعی خارجی ممنوع است

استفاده نهادها و دستگاه ها از شبکه های اجتماعی خارجی ممنوع است

هدف اَز انتقال سرورهای شبکه هایِ اجتماعی خارجی بِه ایران چیست؟

معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی گفت: اگر استفاده نهاد و یا دستگاهی از شبکه های اجتماعی خارجی منجر به خروج اطلاعات از کشور شود، دادستانی آن را پیگیری می کند.

نهاد, اجتماعی, دادستانی, نهادها دستگاه شبکه اجتماعی خارجی ممنوع

نهاد, اجتماعی, دادستانی
به نقل از خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالصمد خرم آبادی معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی در حاشیه امضاء تفاهم نامه همکاری قضایی بین ایران و مالزی که امروز (چهارشنبه) انجام شد، در رابطه با جایگزینی شبکه های اجتماعی داخلی با شبکه های اجتماعی خارجی، اظهار داشت: شبکه های اجتماعی داخلی را باید جایگزین شبکه های اجتماعی خارجی کنیم و به طور جدی زمینه آن را از وزارت اطلاعات درخواست داریم.

وی افزود: ما از طریق دادستانی کل کشور که عضو کارگروه فضای مجازی است موضوع جایگزینی شبکه اجتماعی داخلی را با شبکه های اجتماعی خارجی پیگیری می کنیم و هرگز از شدت آن کاسته نمی شود.

خرم آبادی در رابطه با پیگیری پرونده حمله سایبری به سازمان انرژی هسته ای بیان داشت: برای پیگیری پرونده، نامه ای به ریاست انرژی هسته ای ارسال کردیم و موضوع را از طریق معاونت حقوقی ریاست جمهوری پیگیری می کنیم، زیرا این مساله مورد تاکید مقام معظم رهبری هم است و ایشان فرمودند حمله سایبری به تاسیسات هسته ای یک کشور جنایت محسوب می شود و باید پیگیری شود و متاسفانه هنوز انجام نشده است.

معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی تاکید کرد: دادستانی بنا به وظیفه ای که آیین دادرسی کیفری بر عهده اش قرار داده مکلف است موضوع را از دستگاه های ذیربط بررسی کند و ما منتظر جواب انرژی هسته ای هستیم.

وی در خصوص استفاده دستگاه ها و نهادهای دولتی از شبکه های اجتماعی خارجی از جمله تلگرام گفت: بعضی از بانک ها از شبکه های اجتماعی خارج از کشور استفاده می کردند که به آنها تذکر داده شد و ما این موضوع را تخلف می دانیم و اگر استفاده از شبکه های اجتماعی خارج از کشور منجر به خروج اطلاعات از کشور شود موضوع جنبه قضایی پیدا می کند و ما آن را قطعا پیگیری می کنیم.

خرم آبادی ادامه داد: متوجه شدیم که وزارت آموزش و پرورش برای ارتباط بین مدارس از شبکه اجتماعی تلگرام استفاده می کند که ما این موضوع را تذکر می دهیم و درخواست داریم مدیران از شبکه های اجتماعی داخلی استفاده کنند.

تاکید برخی مسئولین بر شبکه های اجتماعی خارجی بیشتر از داخلی است
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات