طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازینوازش گربه ها می تواند مرگبار باشد

نوازش گربه ها می تواند مرگبار باشد

اداره راه مقصر حادثه شناخته شد / سقوط مرگبار اتوبوس اسکانیا از پل

بچه گربه ها موجوداتی دوست داشتنی هستند اما تحقیقات جدید حاکی از آن است که نوازش کردن این موجودات می تواند برای انسان مرگبار باشد.

گربه, مرگبار, انتقال بیماری, نوازش گربه مرگبار

گربه, مرگبار, انتقال بیماری, بچه گربه ها, بیماری, نوازش کردن, انتقال بیماری به انسان

به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، گربه ها موجوداتی دوگانه هستند و گاهی نوازش را با تواضع پذیرفته و گاهی حمله می کنند. اکنون تحقیقات انجام شده توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری نشان داده که زخمی شدن توسط گربه می تواند مشکلات سلامتی جدی را به همراه داشته و حتی در اثر عفونت باکتریایی منجر به مرگ شود.

بیماری خراش گربه یا تب خراش گربه زمانی رخ می دهد که حیوان مبتلا به عفونت باکتریایی انسان را گاز گرفته، زخمی کرده یا زخم سرباز وی را لیس می زند.

حدود 40 درصد گربه ها باکتری هنسله بارتونلا را با خود دارند که در اثر گزیده شدن توسط کنه یا مبارزه با گربه های مبتلا به آن ها منتقل شده و باعث بیماری می شود. گربه های مبتلا معمولا هیچ علائمی را نشان نمی دهند.

این باکتری در صورت انتقال به انسان باعث تب، سردرد، کاهش اشتها و خستگی می شود. اگرچه بیماری خراش گربه یک عفونت ملایم است و به راحتی قابل درمان است، اما در انواع شدید آن می توان به عفونت قلبی و تورم مغز منجر شود و حتی مرگبار باشد.

محققان دریافتند بچه گربه های کمتر از یک ساله بیشتر ممکن است باکتری مذکور را داشته و آن را منتشر کنند زیرا احتمال چنگ زدن آن بیشتر است.

بهترین روش برای پیشگیری از ابتلا به این عفونت، شستن دستها بعد از تماس با این موجودات و کوتاه کردن ناخن های آن هاست.

منبع: ایسنا

عکس گربه باهوشی که از دعوای موش ها دوری کرد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات