طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشینگاهی به مسیر قهرمانی آسمان خراش های ایران در فیباچلنج

نگاهی به مسیر قهرمانی آسمان خراش های ایران در فیباچلنج

نگاهی به مسیر قهرمانی آسمان خراش های ایرانی در فیباچلنج

ملی پوشان بسکتبال کشورمان برای سومین بار پیاپی قهرمان رقابت های فیباچلنج شدند.

به نقل از خبرنگار حوزه توپ وتور باشگاه خبرنگاران جوان:رقابت های بسکتبال فیبا آسیا چلنج با حضور 12 تیم آسیایی(ایران،کره جنوبی،ژاپن،چین،عراق،اردن،قزاقستان،فیلیپین،چین تایپه،هند،قطر و تایلند) از 19 شهریور ماه در ورزشگاه 12هزار نفری آزادی برگزار شد.


ملی پوشان بسکتبال کشورمان بعد از بازگشت از رقابت های ویلیام جونز و کسب مقام ششم، تمرینات خود را زیر نظر بائرمن سرمربی در تالار آزادی به صورت حرفه ایی شروع کردند و با تصمیمات کادرفنی 21نفر به این اردو دعوت شدند.بعد از تمرینات پی در پی ملی پوشان ،اسامی 12بسکتبالیست برای حضور در رقابت های فیباچلنج معرفی شد.از همان زمان زمزمه هایی برای تشویش در تیم ملی از اطرافیان به دلیل نبود مهدی کامرانی،صمدنیک خواه بهرامی و حامد آفاق به گوش می خورد.

اما این موج های منفی نتوانست بر روحیه تیم ملی بسکتبال کشورمان تاثیر بگذارد و آنها همچنان با انگیزه بالا تمرینات خود را پیگیری می کردند و تنها به قهرمانی در رقابت های فیباچلنج می اندیشیدند.


آسمان خراش های کشورمان که در گروه قطر و عراق قرار داشتند در اولین دیدار خود به دیدار قطر رفتند و به راحتی توانستند از سد این تیم غیرحرفه ایی بگذرند.ملی پوشان کشورمان با روحیه و اعتماد به نفس بالا تک تک حریفان خود را شکست دادند و در مرحله فینال که یکشنبه 28 شهریور برگزار شد برابر تیم کره جنوبی قرار گرفتند.با شکست کره جنوبی تیم ملی بسکتبال کشورمان در رقابت های فیبا آسیا چلنج قهرمان شد و تیم های کره جنوبی و اردن به ترتیب در رده دو و سوم قرار گرفتند.


فیباچلنج, حامدحدادی, بائرمن, نگاهی مسیر قهرمانی آسمان خراش ایران فیباچلنج

فیباچلنج, حامدحدادی, بائرمن, قهرمان آسیاچلنج, تیم ملی بسکتبال


بعد از قهرمانی در فیبا آسیا چلنج ،حامد حدادی کاپیتان تیم ملی از اینکه استقبال زیادی از این رقابت ها نشده ابراز ناراحتی کرد و همچنین از نبود پیشکسوتان و همبازیان خودش در سالن بسیار متعجب بود و اعتقاد داشت پیش از آغاز این تورنمت برای این تیم بسکتبال حاشیه عمده درست کردند و با وجود این حاشیه ها بسکتبال کشورمان رشد نخواهد کرد.


بائرمن, حامدحدادی, فیباچلنج, نگاهی مسیر قهرمانی آسمان خراش ایران فیباچلنجصمد نیکخواه بهرامی بسکتبالیست کشورمان از چین این قهرمانی را تبریک گفت:از این قهرمانی خیلی خوشحال شدم.امیدوارم تیم ملی در تورنمنت های مهمتر و بهتر قهرمان شود و جواز حضور در جام جهانی و المپیک را دوباره بدست بیاورد و روز به روز پرچم ما بسکتبالی ها بالاتر برود.


وی به علت عضویت در تیم فوشان در لیگ چین حضور دارد و در این باره گفت: اینجا با چینی ها کلی کری خواندم چون قهرمانی آسیا چلنج مایه افتخارم شد.از روز اول تورنمنت با دوستانم در تیم ملی در تماس بودم.

آنها از قهرمان شدن مطمئن بودند.اگر هم انتقادی بود چون خود من سال های زیادی در این تیم بازی کردم به سیاست های فدراسیون مربوط می شد و هیچ ربطی به بازیکنان تیم ملی نداشت و هیچ انتقادی متوجه آنها نبود چون کسی در شایستگی آنها شک نداشت و اگر بخواهیم ١٥ تا ٢٠ بسکتبالیست خوب در ایران نام ببریم همین بازیکنانی هستند که امروز در تیم ملی داریم. امیدارم این موفقیت ها روز به روز بیشتر شود.


تیم ملی بسکتبال, قهرمان آسیاچلنج, فیباچلنج, نگاهی مسیر قهرمانی آسمان خراش ایران فیباچلنج


اما تیم ملی بسکتبال ایران به لحاظ کارایی و ارزش بازی در میان تیم های کمپانی کننده با ۸۲۴ امتیاز و اردن با کارایی ۸۰۶ امتیاز در مکان های نخست و دوم از سطح اول تیم های این دوره جای گرفتند. جذاب است در سطح دوم تیمی نداریم و سطح بندی تیم های بعدی از سطح سوم محاسبه شده که تیم های چین (۶۶۰) کره جنوبی (۶۴۳) چین تایپه (۶۳۱) و ژاپن (۶۰۶) محاسبه شده است.


عراق با کارآیی ۵۹۱ و هند با کارآیی ۵۳۹ در سطح چهارم جای دارند و در سطحی پایین تر فیلیپین با ۳۷۳و قزاقستان با کارآیی ۳۴۳ ایستاده اند. قطر و تایلند که ایران با آنها بازی کرد نیز در سطح هفتم و هشتم بازی ها قرار گرفتند.


تیم ملی بسکتبال, قهرمان آسیاچلنج, تیم ملی بسکتبال, نگاهی مسیر قهرمانی آسمان خراش ایران فیباچلنج


ملی پوشان بسکتبال کشورمان برای بار سوم کاپ آسیا را به دست آوردند.شاگردان بائرمن لایق بهترین ها هستند و با این پشتکار و روحیه بالا می توانند بهترین عملکرد را در مراحل بالاتر داشته باشند کافیست با آنها همدل شویم و باورشان داشته باشیم.شیرینی این قهرمانی به کامتان دلاور مردان.


هاله یارمحمدی
آسمان خراش هایِ ایران بِه دنبال جواز حضور دَر ریو
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات