طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
نیاز بیمارستان سمیرم به حضور پزشکان متخصص بومی

نیاز بیمارستان سمیرم به حضور پزشکان متخصص بومی

اعلام نیاز بیمارستان جوانرود به خدمات پزشکان عمومی دراورژانس

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور پزشکان بومی سمیرم در بیمارستان این شهرستان خدمت بزرگی به مردم این منطقه است.

نیاز, بیمارستان, پزشک متخصص, نیاز بیمارستان سمیرم پزشکان متخصص بومی

نیاز, بیمارستان, پزشک متخصص, سمیرم اصفهان

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،اصغر سلیمی در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان، بهداشت و درمان را از دغدغه های اصلی نظام دانست و گفت: نبود پزشک عمومی و متخصص بومی در شهرستان از مشکلات بخش بهداشت و درمان شهرستان است.

وی با اشاره به اینکه توزیع نیروی پزشک در شهرستان ها سالی یک بار در مهرماه انجام می شود، افزود: تعهد این پزشکان از 9 و 11 ماه تا 2 سال است که به همین خاطر در ماه های تیر و مرداد که طرح این پزشکان در حال اتمام است با کمبود نیروی انسانی در بیمارستان مواجه می شویم.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری های مستمر برای رفع این مشکلات تصریح کرد: در جلسات متفاوت در سطح استان و وزارتخانه مشکلات به گوش مسئولان رسانده شده و با توجه به سابقه فعالیت خود به عنوان رئیس بیمارستان و رئیس اورژانس سمیرم، گلایه هایی همچون نبود امکانات کافی، کمبود آمبولانس و برخوردهای و خدمات نامناسب کارکنان بیمارستان شهرستان هم جوار با بیماران سمیرم عنوان شده است.

وی سی تی اسکن، درمانگاه تخصصی، جذب پزشک مختص سمیرم را از دیگر درخواست هایی در دیدار با وزیر بهداشت اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه چندین پزشک متخصص و ماهر بومی شهرستان در اصفهان و شهرهای دیگر فعالیت می کنند از این پزشکان تقاضا داریم هرزمانی که در سمیرم هستند با حضور در بیمارستان شهرستان بیماران را ویزیت و خدمت رسانی کنند.

سلیمی اضافه کرد: چنانچه هفته ای یک بار هم در بیمارستان حضورداشته باشند این خدمت بزرگی به مردم شهرستان است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه گردشگری از شعارهای انتخاباتی بنده بوده است، اظهار کرد: این موضوع امروز موردتوجه تمام دنیاست تا با استفاده از این پتانسیل ها سرمایه ها را به طرف خود جذب کنند.

عضو هیئت رئیسه کمسیون شوراها و امور داخلی کشور کوهنوردی، طبیعت بکر، مکان های سیاحتی و زیارتی، حضور عشایر، کشاورزی و گیاهان دارویی را ازجمله ظرفیت های شهرستان دانست و گفت: در حال حاضر تعدادی سرمایه گذار در داخل و خارج از شهرستان اعلام فعالیت و سرمایه گذاری در این حوزه را داشته اند.

وی جذب گردشگر را نیازمند هدفمندسازی دانست و افزود: امروز سمیرم با توجه به حضور گردشگران متأسفانه به درآمد، اشتغال و توسعه پایدار که هدف جذب گردشگر بوده نتوانسته دست یابد و حتی برخی نقاط گردشگری در حال تخریب است.

سلیمی با اشاره برگزاری جشنواره «سرزمین هزارچشمه» ضمن تأکید بر تداوم همایش و جشنواره های متفاوت در سمیرم اظهار کرد: برگزاری جشنواره ها در شهرستان گامی مؤثر برای معرفی و عملکرد سمیرم به استان و کشور است که امید است در آینده نیز به صورت گسترده تر و باکیفیت بهتر اجرا شود.

وی همچنین به بحث انتقال آب شهرستان سمیرم اشاره کرد و گفت: آب سمیرم متعلق به این شهرستان بوده و وقتی مزارع، باغات و روستائیان نیازمند آب هستند انتقال آن به مناطق دیگر منطقی و عادلانه نیست.

وی در پاسخ به مشکل اتلاف حدود 30 درصد تولیدات سیب کشاورزان سمیرم به علت کمبود زمان عرضه به بازار، صنایع تبدیلی را چاره این مشکل دانست و افزود: صنایع تبدیلی بخش فراموش شده شهرستان که می تواند باعث صادرات بهترین محصولات باشد باید در برنامه کار قرار گیرد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایجاد کارگاه های صنایع تبدیلی کوچک و بزرگ علاوه بر حل مشکل هدررفت محصولات کشاورزان سمیرمی عاملی برای ایجاد اشتغال و پایداری اقتصاد در شهرستان خواهد شد که در این زمینه با سرمایه گذارانی نیز مذاکره شده است.

وی در پاسخ به تغییر مدیریت در برخی ادارات اذعان داشت: با دید مثبت به این موضوع نگاه می کنیم و مشاور در این زمینه عمل خواهیم کرد.

سلیمی یادآور شد: با توجه به عدم فعالیت مناسب برخی ادارات با اولویت افراد بومی و ساکن سمیرم نیاز به تغییرات احساس می شود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی بر استفاده از ظرفیت نخبگان شهرستان تأکید کرد و افزود: با تشکیل کمیته نخبگان و اتاق فکر از نظرات آنان در راه اعتلای شهرستان استفاده می کنیم.
عکس های 350 تخت بیمارستانی نیاز شهرستان تاکستان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات