طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیبا این روش، دیگر نیازی به مصرف مسکّن ندارید!

با این روش، دیگر نیازی به مصرف مسکّن ندارید!

بیماری خاموش نتیجه مصرف خودسرانه داروهای مسکن

کارشناسان معتقدند تماشای فیلم های غم انگیز و گریه آور موجب ترشح مسکن های طبیعی در بدن می شود.

قرص مسکن, مسکن طبیعی, مصرف مسکن, نیازی مصرف مسکن ندارید!

قرص مسکن, مسکن طبیعی, مصرف مسکن
به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، یافته های به دست آمده حاکیست تمایل افراد به تماشای فیلم های غم انگیز با وجود آنکه باعث گریه کردن می شود، ترشح مواد شیمیایی همچون اندورفین را در بدن به دنبال دارد. این ماده شیمیایی مثل یک مسکن طبیعی عمل کرده و به فرد کمک می کند تا با اطرافیان خود پیوند و رابطه عاطفی برقرار کند.

این یافته توجیه می کند که چرا مردم به رغم غمگین بودن محتوای فیلم هایی با موضوعات درام یا افسانه ای، جذب تماشای آنها می شوند.

پروفسور "رابین دونبار" از دانشگاه آکسفورد گفت: تاکنون قصه و ادبیات داستانی به عنوان مشخصه مهم جامعه انسانی مورد بررسی قرار گرفته که در تمامی فرهنگ ها وجود دارد. اما علت اینکه چرا داستان و قصه می تواند جالب باشد و کارکرد آن به طور کامل توسط روانشناسان و محققان رفتاری بررسی نشده است.

به این ترتیب یک تیم تحقیقاتی از محققان دانشگاه آکسفورد تصمیم گرفتند بررسی کنند که آیا تماشای فیلم می تواند موجب ترشح اندروفین شود تا میزان درد کاهش یابد.

در این بررسی به افراد کمپانی کننده، دو فیلم نشان داده شد: یکی از فیلم ها در رابطه با مردی بی خانمان بود که دوران کودکی سختی را گذرانده بود و گروه دوم مستندهایی را در مورد موضوعات خنثی تماشا کردند. همچنین قبل و پس از تماشای این فیلم ها تغییرات صورت گرفته در میزان درد افراد مورد ارزیابی قرار گرفت.

محققان مشاهده کردند: در افرادی که بیشترین واکنش احساسی را داشته اند سطح آستانه درد بالاتر رفته و همچنین حس الفت و پیوند با اعضای گروهشان چشمگیرتر بوده است. همچنین تمایل افراد به موضوعات احساسی می تواند در بافت انسجام گروه های اجتماعی رشد کند چرا که تاثیر اندروفین با تماشای فیلم های کمدی و شنیدن موسیقی هم دیده می شود.

به نقل از شبکه خبری بی بی سی، در واقع به گفته محققان این ماده شیمیایی به تنهایی تاثیرگذار نیست بلکه جنبه های دیگر روانشناسی در انسان هم در برانگیختن احساسات دخیل هستند.

منبع: ایسنا

مسکن چه زمانی کالای مصرفی می شود؟
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات