طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیباید خرابی 8 سال پیش را جبران کنیم | هاشمی

باید خرابی 8 سال پیش را جبران کنیم | هاشمی

برای کسب مدال ریسک کردیم/ المپیک پسی جبران می کنم | هاشمی

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مردم باید خیالشان از بابت نان در سفره خویش راحت باشد و این در گرو گسترش عالمانه تولیدات کشاورزی است.


آیت الله هاشمی رفسنجانی

روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام: رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مردم باید خیالشان از بابت نان در سفره خویش راحت باشد و این در گرو گسترش عالمانه تولیدات کشاورزی است.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار اعضای هیأت علمی وزارت جهاد کشاورزی، دانشگاه ها و پژوهشگاه آبخیزداری، با تبریک عید سعید قربان و عید غدیر، به عدم حضور ایرانیان در حج امسال اشاره کرد و گفت: کسانی که مانع حج و رسیدن مردم به مسجدالحرام شدند، مرتکب یک ظلم تاریخی شده اند.


اهم سخنان وی به شرح زیر است:

*تفرقه افکنی بین مسلمانان بسیار تأسف بار است. امتی که می توانست با توجه به سرمایه های خدادادی، جمعیت انبوه، نقاط سوق الجیشی جهان و بالاتر از همه برخورداری از مکتب آسمانی اسلام، حرف اول مسایل و تصمیم گیری های جهانی را بزند، امروزه به جنگ و جدال خونین بین خود مشغول هستند.

* از لحاظ طبیعی هم مردم باید خیالشان از بابت نان در سفره خویش راحت باشد و این در گروی گسترش عالمانه تولیدات کشاورزی است.

* تصویب سیاست های کلی مدیریت جامع آب در مجمع تشخیص مصلحت نظام و تأیید و ابلاغ رهبری کاری در مسیر کشاورزی عالمانه است.یکی از راه ها، آبخوانداری و آبخیزداری است که من از سالها پیش حتی در خطبه های جمعه درباره اهمیت آن توضیح دادم و از مشاهدات خویش در منطقه نرماشیر استان کرمان مثال زدم.

 *{با یادآوری شرایط روستاهای فسا در سال های قبل و پس از آبخوانداری} اجرای این طرح در این منطقه، مهاجرت معکوس ایجاد کرد و بسیاری از جوانان، وقتی از آبدار شدن چاهای کشاورزی خود خبردار شدند، برای کشاورزی برگشتند.

* توجه به شیوه های مدرن کشاورزی، مثل آبیاری تحت فشار و کشتهای گلخانه ای یکی از راههای مؤثر برای مقابله با کم آبی است.به عنوان مثال در کرمان و رفسنجان با آبیاری قطره ای، هم از مقدار آب مصرفی کم شده و هم دریافت محصول بیشتر شده است.

*بعضی از اسناد بالادستی نظام جمهوری اسلامی  بر دانش محوری تأکید دارد. می توانیم با این اسناد، نگاه علمی به مسایل و نیازهای جامعه داشته باشیم تا مانند برخی از کشورهای جهان، شاهد افزایش گرسنگان نباشیم.

*به اعتراف مسؤولان جهانی، آمار گرسنگان روز به روز بالا می رود و این برای آینده دنیا خطرناک است.

*{ با تشریح اوضاع داخلی کشور به شرایط پسابرجام و رفع تحریم } باید از فرصت استفاده کنیم تا خرابی های 8 ساله گذشته را با تکیه بر وحدت و همدلی جبران کنیم.

پشتیبانی جانانه هاشمی از رهبر معظم انقلاب
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات