طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیهرگز از اپلیکیشن گوگل استفاده نکنید

هرگز از اپلیکیشن گوگل استفاده نکنید

9حقیقت عجیب از حیوانات که هرگز نشنیده اید / تصاویر مضحک ترین جستجوها در گوگل

ادوارد اسنودن با انتشار توئیتی اپلیکیشن جدید گوگل را جاسوس ترین پیام رسان معرفی کرد.

جاسوسی, پیام رسان جدید گوگل, جاسوسی, هرگز اپلیکیشن گوگل نکنید

جاسوسی, پیام رسان جدید گوگل, جاسوسی, Allo, اپلیکیشن گوگل, اسنودن, اپلیکیشن های امن, افشای جدید اسنودن

به نقل از خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از ایندیپندنت، ادوارد اسنودن به کاربران هشدار داد که از اپلیکیشن جدید گوگل استفاده نکنند چرا که کمپانی گوگل از طریق این اپلیکیشن تمامی پیام های کاربران را می خواند.

بعد از اینکه گوگل در تابستان امسال اپلیکیشن جدید خود را معرفی کرد، این پلت فرم را رونمایی و در دسترس کاربران قرار داد. به گفته اسنودن این اپلیکیشن دارای یک ربات است که با خواندن و بررسی کلیه پیام های کاربران آن ها را برای آنالیز های بعدی ذخیره سازی می کند. البته گفته می شود که این قابلیت اپ به منظور ارتقای خود نرم افزار است ولی می توان از آن نیز استفاده های دیگر داشت.

البته کمپانی گوگل در این باره می گوید، این داده ها به منظور کم کردن احتمال نفوذ به پیام رسان و حفظ حریم خصوصی کاربران به صورت موقت ذخیره سازی می شوند. از دیگر دلایل این کمپانی نیز بررسی رفتار کاربران برای ارتقای اپلیکیشن است ولی ظاهرا آنطور که گوگل گفته بود نیست و سرورهای این کمپانی به کلیه پیام های کاربران دسترسی پیدا خواهند کرد و دولت های سلطه جو می توانند از آن اطلاعات برای جاسوسی علیه خود کاربران استفاده کند.

گوگل با هشدار به کاربران در رابطه با عدم استفاده از پیام رسان Allo نوشت: " اپلیکیشن هایی رایگان گوگل: گوگل میل، گوگل مبعد و نظارت همگانی گوگل که همان Allo است، از این اپلیکیشن استفاده نکنید."


خطر مرگ مغزی دارد ! / هرگز دَر محیط کسالت بار کار نکنید
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات