طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیهزینه سلاح در دنیا در 2016

هزینه سلاح در دنیا در 2016

مرگبار ترین سلاح ها / بازگشت به گروه های حذف شده در تلگرام

صنایع اسلحه سازی و تجهیزات نظامی، از بزرگترین صنایع در دنیا است که سالیانه میلیاردها دلار فروش دارد.


تسلیحات نظامی

خبرگزاری صدا و سیما: صنایع اسلحه سازی و تجهیزات نظامی، از بزرگترین صنایع در دنیا است که سالیانه میلیاردها دلار فروش دارد.

در جدیدترین رخداد در این عرصه، هند قرار است با امضای قراردادی نه میلیارد دلاری با فرانسه سی و شش فروند از جتهای جنگنده رافال را که این کشور تولید می کند، خریداری کند.

این قراردادی بزرگ برای هند است که سرگرم به روز و مدرن کردن ناوگان نیروی هوایی خود است. هند هم اکنون چهارمین کشور دنیا از نظر خرید تسلیحات و تجهیزات نظامی است. چین، آمریکا و عربستان سعودی در رتبه های اول تا سوم دنیا قرار دارند.

البته به دلیل کاهش شدید بهای نفت، روسیه و عربستان سعودی پول کمتری برای خرید تسلیحات دارند. از ابتدای سال 2016 تا کنون شصت و نه میلیارد دلار برای خرید تسلیحات در دنیا هزینه شده است. امسال فرانسه گوی سبقت را از روسیه به عنوان دومین صادر کننده تسلیحات در دنیا ربود. مقام اول صادرات تسلیحات همچنان در دست آمریکاست.

مقصد بیش از 60 درصد تسلیحات صادراتی والونیا بلژیک عربستان است.

در همین حال پایگاه اینترنتی راشاتودی نوشت بیش از 60 درصد تسلیحات صادراتی والونیا بلژیک (ناحیه جنوبی و فرانسه زبان بلژیک) در سال گذشته به عربستان سعودی فروخته شده است.

نتایج پژوهشی که کمیسیون تسلیحات پارلمان والونیا بلژیک انجام داده است عربستان سعودی در سال 2015 مقصد اصلی صادرات تسلیحات ساخته شده در این منطقه از بلژیک بوده است. نتایج این پژوهش نشان می دهد هرگز سابقه نداشته است که این منطقه از بلژیک میزان سلاح و تجهیزات نظامی به عربستان سعودی فروخته باشد.

جنگ جهانی دوم با این سلاح ها اداره شد / عکس های
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات