طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیهشدار سوریه و روسیه به تکرار نقض آتش بس

هشدار سوریه و روسیه به تکرار نقض آتش بس

هشدار نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه به معارضان درباره نقض آتش بس

روسیه و سوریه با تاکید بر لزوم پایان نقض آتش بس از سوی گروه های مسلح ضد سوری موسوم به معارضان که بیشتر تحت حمایت آمریکا و عربستان سعودی هستند، در باره تاثیرهای منفی تکرار این رویکرد هشدار دادند.


سوریه, آتش بس

خبرگزاری ایرنا: روسیه و سوریه با تاکید بر لزوم پایان نقض آتش بس از سوی گروه های مسلح ضد سوری موسوم به معارضان که بیشتر تحت حمایت آمریکا و عربستان سعودی هستند، در باره تاثیرهای منفی تکرار این رویکرد هشدار دادند.

میخائیل بوگدانف معاون وزارت امور خارجه و نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه در مذاکره با ریاض حداد سفیر سوریه در مسکو، آخرین تحولات این کشور را بررسی کرد.

پایگاه وزارت خارجه روسیه روز سه شنبه با اعلام این خبر، افزود: توافق های امضا شده بین روسیه و آمریکا در ژنو با موضوع آتش بس و لزوم مبارزه با گروههای تروریستی در کانون مذاکره دو مقام روسی و سوری قرار داشت.


هر دو کشور در این گفت وگو تاکید کردند رعایت آتش بس ضروری است و گروههای مسلح موسوم به معارض که به تازگی اقدام های گسترده نظامی را شروع کرده اند، باید به این عملیات پایان دهند.


بوگدانف همچنین بر ادامه مواضع روسیه مبنی بر حل و فصل سیاسی بحران از راه مذاکره بدون هرگونه پیش شرط، پایان حمایت خارجی از تروریسم ضد سوری در چارچوب قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل و تصمیم های گروه حامیان بین المللی سوریه تاکید کرد.


آمریکا براساس توافق انجام شده 19 شهریور ماه در ژنو با روسیه متعهد به جدا کردن گروههای مسلح موسوم به معارضان تحت الحمایه واشنگتن از گروه های تروریستی به ویژه جبهه النصره، مبارزه مشترک با تروریست ها، همکاری در کمک رسانی به ساکنان حلب و تسهیل روند مذاکرات حل سیاسی بحران سوریه شده که تاکنون اقدامی انجام نداده است.


ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نیز روز جمعه گفت: آمریکا با مشکلاتی (در سوریه) برخورد کرده است و بخش اصلی نیز مربوط به این موضوع می شود که نمی تواند معارضان سوری را از عناصر تروریستی و نیمه تبهکار جدا کند.


سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه هم در گفت وگوی تلفنی اخیر خود با جان کری وزیر امور خارجه آمریکا از فهرست این کشور در مورد گروه های مسلح معارض تحت کنترل واشنگتن انتقاد و اعلام کرد که شماری از گروه های اعلام شده همکار گروه تروریستی جبهه النصره هستند.

آتش بس سوریه 50 بار نقض شد | روسیه
برچسب ها: ,
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات