طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللهشدار کمیسیون اروپا به اسپانیا درباره کسری بودجه این کشور

هشدار کمیسیون اروپا به اسپانیا درباره کسری بودجه این کشور

کشورهای حاشیه خلیج فارس در گرداب کسری بودجه

ژان کلود یونکر قصد دارد در صورت برطرف نشدن کسری بودجه اسپانیا، این کشور را از کمک های مالی کمیسیون اروپا محروم کند.

بیکاری, اتحادیه اروپا, اقتصاد اسپانیا, هشدار کمیسیون اروپا اسپانیا کسری بودجه کشور

بیکاری, اتحادیه اروپا, اقتصاد اسپانیا, کمیسیون اروپا, کشورهای اروپایی, بین الملل, منطقه یورو, رشد اقتصادی پایین, کسری بودجه اسپانیا, هشدار, خبرگزاری, ژان کلود یونکر, کمک مالی, محرومیت از کمک مالی, رئیس کمیسیون اروپا

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی اکسپرس، کمیسیون اروپا به اسپانیا هشدار داده است در صورتی که دولت این کشور نتواند کسری بودجه خود را برطرف و آن را تحت کنترل درآورد، از دریافت کمک های مالی محروم خواهد شد. کمیسیون اروپا قرار است اواخر ماه جاری میلادی یا اوایل اکتبر (نیمه اول مهر) در همین خصوص با پارلمان اروپا مشورت کند.


گفته می شود در صورتی که اسپانیا در پایبندی به تعهداتش و انجام اقداماتی در جهت رسیدگی به کسری بودجه در نیمه دوم سال جاری میلادی و در تنظیم پیش نویس بودجه سال 2017 ناموفق عمل کند، «ژان کلود یونکر،» رئیس کمیسیون اروپا، با اعمال اولین دور تحریم های اسپانیا موافقت خواهد کرد.


گرچه اسپانیا توانست از پرداخت جریمه 2 میلیون یورویی نجات یابد، امکان دارد از کمک مالی 1.3 میلیون یورویی کمیسیون اروپا محروم شود. کمیسر امور اقتصادی و مالی اتحادیه اروپا مخالف تنبیه اسپانیاست و معتقد است این اقدام، واکنشی بسیار شدید را در برابر منطقه یورو ایجاد می کند.


کمیسر فرانسه نیز هشدار داد این اقدام می تواند شکاف هایی را در میان کشورهای اروپایی ایجاد کند. بر اساس قوانین اتحادیه اروپا، کشورهای عضو این اتحادیه نباید بیش از 3 درصد کسری بودجه داشته باشند.


تاکنون دو بار به اسپانیا برای رسیدگی به این مسئله مهلت داده شده است. اقتصاد این کشور با مسائلی مانند رشد پایین و بی کاری دست و پنجه نرم می کند.



ادعای دستگیر دو دیپلمات اروپایی در غرب کشور، تکذیب شد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات