طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
علمی آموزشیهشدارهای سازمان دامپزشکی در آستانه ماه محرم

هشدارهای سازمان دامپزشکی در آستانه ماه محرم

تدارک گروه اندیشه و فرهنگ رادیو ایران برای ماه محرم و صفر

معاون دفتر بهداشت بیماری های مشترک انسان و دام سازمان دامپزشکی گفت: با رعایت نکات لازم در خصوص قربانی کردن دام در ایام عزاداری، سلامت خود را تضمین کنید.

هشدار سازمان دانپزشکی در خصوص ایام عزاداری, رعایت نکات لازم در مورد قربانی کردن دام, دام آلوده به کنه, هشدارهای سازمان دامپزشکی آستانه ماه محرم

هشدار سازمان دانپزشکی در خصوص ایام عزاداری, رعایت نکات لازم در مورد قربانی کردن دام, دام آلوده به کنه, دامپزشکی, تب کریمه کنگو, بیماری های مشترک بین دام و انسان

کرم امیری معاون دفتر بهداشت بیماری های مشترک انسان و دام در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص قربانی کردن دام در آستانه ماه محرم و صفر بیان کرد: با توجه به نزدیک شدن به ماه محرم و صفر و انجام مراسم مذهبی و قربانی کردن انواع دام در سطح کشور، رعایت نکات لازم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری از دام های قربانی و تضمین سلامتی عزاداران در این ایام ضروری است.


امیری ضمن اشاره به این نکته که سلامت دام قبل از قربانی شدن باید توسط دامپزشکان تایید شود و آنها باید از مرکز معتبر خریداری شوند، ادامه داد: سازمان دامپزشکی گروه های سیاری را برای قربانی کردن دام در این ایام در نظر گرفته است و بهتر دام ها فقط در کشتارگاه ها قربانی شوند و از سر بریدن آنها در معابر عمومی، هیات ها و جلوی دسته های عزاداری خودداری شود.


معاون دفتر بهداشت بیماری های مشترک انسان و دام تاکید کرد: اگر دام آلوده به انواع کنه ها باشد و در معابر عمومی قربانی شود، امکان گزش کنه و بروز بیماری تب کریمه کنگو که نوعی بیماری خطرناک و تب خونریزی کننده است، در عزاداران وجود دارد.


وی اظهار داشت: پس از قربانی کردن، جدا کردن اعضای بدن دام باید به صورت بهداشتی انجام شود و از قرار دادن گوشت قربانی در معرض حشرات و مکان های غیر بهداشتی پیشگیری شود چرا که مصرف گوشت دام آلوده می تواند زمینه بروز بسیاری از بیماری ها را برای عزاداران فراهم کند.


امیری در پایان یادآور شد: با رعایت نکات بهداشتی قبل، پس و در حین قربانی کردن می توانید سلامت عزراداران را در این ماه تضمین کنید و با عدم رعایت آنها سلامت این افراد به خطر خواهید انداخت.


انتهای پیام/

افزایش ۵ هزار تومانی نرخ در ۲ ماه / حالت بازار گوشت در آستانه عیدقربان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات