طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
هلاکت 69 مخالف مسلح در عملیات 24 ساعت گذشته

هلاکت 69 مخالف مسلح در عملیات 24 ساعت گذشته

گروه های مسلح در سوریه، در 24 ساعت گذشته 9 بار آتش بس را نقض کردند

وزارت دفاع ملی اعلام کرد که در عملیات ۲۴ ساعت گذشته نیروهای امنیتی 69 نفر از مخالفین مسلح کشته و دو تن دیگر آنان دستگیر شدند.

مخالفان مسلح, دولت افغانستان, وزارت دفاع ملی, هلاکت مخالف مسلح عملیات ساعت گذشته

مخالفان مسلح, دولت افغانستان, وزارت دفاع ملی

به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، در خبرنامه ای که از سوی وزارت دفاع افغانستان صادر شده، آمده است که در شبانه روز گذشته نیروهای ملی دفاعی و امنیتی کشور عملیات تهاجمی و تعرضی متعددی در ولایات متفاوت راه اندازی کرده اند.

گفته شده است که این عملیات با حمایت قوتهای توپچی و هوایی صورت گرفته در ولایات ننگرهار، غزنی، پکتیا، پکتیکا، کندهار، ارزگان، زابل، غور، هرات، تخار، کندز، جوزجان و هلمند 27 نفر از مخالفان مسلح از جمله 11 داعشی کشته شده، پنج تن زخمی و دو تن دیگر بازداشت شده است.

بر پایه این خبرنامه، در یک عملیات شبانه در ولسوالی نرخ ولایت میدان وردک، 11تن از مخالفان مسلح کشته شده، 11 واسکت انتحاری و 180 کیلوگرام موادانفجاری بدست آمده است و همچنان شش تن از مخالفان مسلح که می خواستند بر ولسوالی سیدآباد ولایت وردک هاوان شلیک کنند، بر اثر انفجار هاوان خود کشته شده اند.

همچنان، گفته شده که در جریان عملیات پاکسازی مشترک نیرو های اردوی ملی و پولیس ملی در ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز، 11 تن از طالبان کشته، 13 تن آنان زخمی و چهار سنگر این گروه از بین رفته است و در رویدادی مشابه در ولسوالی جرم ولایت بدخشان، 13 تن مخالف مسلح کشته و 21 تن زخمی شده است.

پژواک نوشت: افزون بر این، گفته شده است که در ولسوالی شینکی ولایت زابل نیز یک مخالف مسلح در رویداد امنیتی کشته و دو همکار وی زخمی شده است.

وزارت دفاع ملی تصریح کرده است که در جریان این عملیات چهار تن از سربازان اردوی ملی جان باخته اند اما با وصف آن، اردوی ملی به عنوان نیروی دفاعی کشور با تمام توان، برای تامین امنیت و آرامش مردم تلاش می کند.


تا اکنون طالبان در این زمینه ابراز نظر نکرده اند.

انتهای پیام/

تصاویر 22 ساعت عملیات بی وقفه برای جست وجوی جوان غرق شده
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات