طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیهمایش سلحشوران دفاع مقدس برگزار خواهد شد

همایش سلحشوران دفاع مقدس برگزار خواهد شد

برگزاری 250 یادواره در استان با فرا رسیدن هفته دفاع مقدس

همایش سلحشوران دفاع مقدس یادواره شهید مهدی باکری برگزار خواهد شد.

دقاع مقدس, همایش سلحشوران دفاع مقدس, یادواره شهید مهدی باکری, همایش سلحشوران دفاع مقدس برگزار خواهد

دقاع مقدس, همایش سلحشوران دفاع مقدس, یادواره شهید مهدی باکری, شهید مهدی باکری
به نقل از حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ همایش سلحشوران دفاع مقدس، ششم مهر ماه سال جاری برگزار خواهد شد.


بر اساس این نقل از، نشست خبری چهارمین همایش بزرگ سلحشوران دفاع مقدس، یادمان سردار شهید مهدی باکری نیز، با حضور سردار یعقوب زهدی دبیرکل این همایش و داور رستمی وند رئیس هیات های اجرایی و با حضور نمایندگان رسانه ها برگزار شد.


رستمی وند، در ابتدای این نشست درباره اهداف برگزاری همایش سلحشوران دفاع مقدس، گفت: در این همایش مجموعه آثار مستند برجای مانده اعم از فیلم، تصویر و خاطره گویی و همه عناصر بصری و همه مستنداتی که از این شهید عزیز باقی مانده، در قالب یک بسته چند رسانه ای ارائه می شود. این بسته، جذابیت های خودش را برای نسل جوان دارد و سعی می کنیم این آثار و مفهوم را به نسلی منتقل می کنیم که حتی پس از شهادت آن بزرگوار به جهان آمدند.


رییس هیاتهای اجرایی هدف از برگزاری این همایش را شناساندن منش مدیریتی و نحوه مدیریت فرماندهان ارشد دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: گرچه حمایت زیادی از برگزاری این رویداد نشده ولی وجود نام مبارک شهدا، خود حمایت بزرگی است که می تواند این رویدادها را پشتیبانی کند.


به گفته وی، سخنرانان این همایش، وزیر دفاع، تعدادی از همرزمان شهید باکری و نیز کسانی هستند که دوره مدیریتی این شهید را از نزدیک درک کرده اند.


سردار زهدی، دبیرکل این همایش نیز درباره هدف از برگزاری این رویداد گفت: در این همایش قصد داریم تا در حد توان این بزرگان را بشناسیم و بشناسانیم تا موجب هدایت نسل امروز شود. هدف کلی این است که سبک مدیریتی این شهدای بزرگوار، مورد توجه قرار گیرد و بررسی شود که این شهدا چگونه در قلب مردم نفوذ کردند و با دست های خالی بیشترین موفقیت را به دست آوردند.


وی درباره شهید باکری خاطرنشان کرد: حضرت امام(ره)، در پایان عملیات طریق القدس در آذر 60 پیامی صادر کردند و در آن پیام این عملیات را فتح الفتوح نامیدند. این برای خیلی ها تعجب برانگیز بود چون عمده گسترده نبود و در عملیات های دیگر چندین برابر از خاک ایران آزاد شد. ایشان این نام را نه به لحاظ صرف آزادی بخشی از خاک کشور، بلکه به این علت عنوان کردند که در این عرصه نبرد، جوانانی پیدا شدند که با ایمان و نیت خالص و شجاعانه جنگیدند. این پیام نقطه آغاز پیدایش جوانانی چون شهید باکری بود.


زهدی ادامه داد: شهید باکری از جنس مردم بود. اساسا قابلیت اصلی ایشان همین درک مردم بود. این سادگی و مردمی بودن در سخنان ایشان، نحوه مدیریتی ایشان و نیز رفتارهای فرماندهی اش نیز بارز بود.


وی خاطر نشان کرد: نمی خواهیم این همایش مانند یک بزرگداشت صرف برگزار شود، بلکه می خواهیم با برگزاری این همایش، به نوعی نشان دهیم که شهیدان پس از 32 سال هنوز زنده هستند، آنها طلا و جواهر اصیل ایران هستند.


وی در ادامه درخصوص برگزاری همایش های سال های گذشته یادآور شد: اگر می خواهیم همایش خوبی داشته باشیم باید از تجربیات همایش های قبلی استفاده کنیم؛ این همایش باید قدمی رو به جلو باشد. ما دوست داریم برای برگزاری هرچه بهتر همایش، نقد و انتقادات را بشنویم و البته پذیرای نظرات صاحب نظرانیم.


چهارمین همایش سلحشوران دفاع مقدس، یادواره شهید مهدی باکری، پس از ظهر ششم مهرماه در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد برگزار تهران می شود.برگزاری یادواره شهدای دفاع مقدس شال
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات