طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیهمکاری های ایران و روسیه رصد می شود

همکاری های ایران و روسیه رصد می شود

واکنش جان کری به همکاری ایران و روسیه

کمیته فرعی کنگره آمریکا در امور خاورمیانه و شمال آفریقا قانون ارائه نقل از پنتاگون به کنگره درباره همکاری های ایران - روسیه را بررسی می کند.


پوتین

خبرآنلاین: کمیته فرعی کنگره آمریکا در امور خاورمیانه و شمال آفریقا قانون ارائه نقل از پنتاگون به کنگره درباره همکاری های ایران - روسیه را بررسی می کند.

مایک پومپئو نماینده جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا و از حامیان این لایحه می خواهد که پنتاگون به طور قانونی موظف به ارائه نقل از سالیانه به کنگره درباره همکاری های بین مسکو و ایران باشد.

در پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا آمده است این لایحه وزارت دفاع آمریکا را به ارائه نقل از سالیانه به کنگره درباره همکاری های ایران و روسیه، نحوه این همکاری ها و این که تا چه اندازه چنین همکاری هایی امنیت ملی آمریکا و منافع راهبردی آن را تحت تاثیر قرار می دهد ، موظف می کند.

این نقل از باید امور مربوط به شماری از همکاری های ایران- روسیه از جمله مرکز تبادل اطلاعات که از سوی ایران، روسیه و سوریه در بغداد تاسیس شد، همکاری های دریایی بین ایران و روسیه، همکاری روسیه با جنبش حزب الله در سوریه، لبنان و عراق و نیز منافع مشترک روسیه - ایران در آمریکای لاتین را شامل شود.

در خلاصه این لایحه آمده است این نقل از همچنین " احتمال تطبیق ایران با مدل جنگ افزارهای ترکیبی روسیه علیه اهداف بالقوه نظیر کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و نیز " فهرست تسلیحاتی که فروش آنها از سوی روسیه به ایران قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره تحریم های تسلیحاتی ایران را نقض می کند ، شامل خواهد شد.

همکاری های نظامی ایران و روسیه براساس سیاست های شورای عالی امنیت است
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات