طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیهند 6 میلیون بشکه نفت از ایران می خرد

هند 6 میلیون بشکه نفت از ایران می خرد

ایران با نیروگاه بوشهر 27 میلیون بشکه نفت ذخیره کرده است | مدیرعامل روس اتم

منابع صنعتی در هند اعلام کردند این کشور برای ذخایر راهبردی خود شش میلیون بشکه نفت از ایران خریداری می کند.


بازار نفت

خبرگزاری ایرنا:  منابع صنعتی در هند اعلام کردند این کشور برای ذخایر راهبردی خود شش میلیون بشکه نفت از ایران خریداری می کند.

گفته می شود این تصمیم هند به دنبال بن بست گفت وگوهای این کشور با امارات متحده عربی برای خرید نفت برای ذخایر راهبردی این کشور صورت گرفته است.

هند 80 درصد از نفت خام مورد نیاز خود را از خارج تامین می کند و در نظر دارد با ایجاد ذخایر اضطراری در زیر زمین با گنجایش 36 میلیون و 870 هزار بشکه بر امنیت انرژی خود بیفزاید.

هند قصد دارد در ماه اکتبر و نوامبر امسال شش میلیون بشکه نفت از ایران بخرد و تاسیسات ذخیره سازی نفت مانگلور در ایالت کارناتاکا درجنوب غربی هند ذخیره کند.

منابع یاد شده اعلام کردند کمپانی بهارات پترولیوم، دو محموله دو میلیون بشکه ای و کمپانی پالایش و پتروشیمی مانگلور دو میلیون بشکه نفت از ایران خریداری می کند.

یک منبع دیگر نیز گفت که گفت وگوهای کمپانی 'ادنوک' با امارات متحده عربی تاکنون پیشرفتی نداشته است .
وزارت نفت هند و کمپانی ادنوک از اظهار نظر در خصوص این خبر خودداری کردند.

خبرگزاری رویترز نیز در نقل ازی اعلام کرد طرف هندی هفته گذشته گفت وگوهایی با 'صفر علی کرامتی ' معاون بازاریابی و عملیات کمپانی ملی نفت ایران برای خرید نفت انجام داده است.

کرامتی به رویترز گفته بود که اگر مشتریان هندی برای دریافت نفت بیشتر به ما مراجعه کنند تلاش خود را برای تامین نیاز آنها به کار می گیریم.

براساس آمارهای ورود تانکرها،هند در ماه جولای امسال روزانه 461 هزار بشکه نفت از ایران خریداری کرده که این میزان نسبت به ماه ژوئن 21 درصد افزایش نشان می دهد.

پرداخت بدهی نفتی ۵۱۰ میلیون دلاری هند به ایران
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات