طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیهک اطلاعات ۵۰۰ میلیون حساب کاربری در یاهو

هک اطلاعات ۵۰۰ میلیون حساب کاربری در یاهو

هک اطلاعات 500 میلیون حساب کاربری در یاهو

«یاهو» اعلام کرد که در جریان حمله هکرها به سرورهای این کمپانی در سال 2014، اطلاعات دستکم 500 میلیون حساب کاربری افشا شده است.

حمله هکر, حساب کاربری, هک یاهو, هک اطلاعات میلیون حساب کاربری یاهو

حمله هکر, حساب کاربری, هک یاهو, هک اطلاعات
به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، کمپانی ارائه دهنده خدمات اینترنتی «یاهو» اعلام کرد که در جریان حمله هکرها به سرورهای این کمپانی در سال 2014، اطلاعات دستکم 500 میلیون حساب کاربری از جمله نام، آدرس پست الکترونیکی، شماره تلفن، تاریخ تولد، پسوردهای رمزنگاری شده و پرسش و پاسخ های امنیتی افشا شده است.

یاهو احتمال داده است که دست یک عنصر دولتی پشت پرده حمله به سرورهای این کمپانی است.

یاهو در بیانیه روز پنجشنبه خود اعلام کرده که هم اکنون در حال هشدار به کاربرهایی است که ممکن است حساب کاربری آنها در معرض خطر قرار گرفته باشد.

این کمپانی توصیه کرده است کاربرانی که از سال 2014 تاکنون رمز عبور ایمیل خود را تغییر نداده اند، این کار را در نخستین فرصت ممکن انجام دهند. یاهو همچنین توصیه کرده است که آن دسته از کاربرانی که از رمزهای عبور مشابه برای دیگر حساب های کاربری خود استفاده می کنند، نسبت به تعویض آنها هم اقدام کنند.

رسانه ها از این رویداد به عنوان بزرگترین حمله سایبری در تاریخ اینترنت یاد می کنند.

زمزمه های احتمال رخنه هکرها به سرور های یاهو اولین بار در ماه اوت و زمانی شکل گرفت که فردی در وب سیاه - شبکه متشکل از هزاران سایت پنهان اینترنتی - اعلام کرد که قصد فروش 200 میلیون حساب کاربری یاهو را دارد.

سران یاهو که زمانی دست رد به پیشنهاد خرید 44 میلیارد دلاری مایکروسافت زده بودند، مرداد گذشته برای فروش این کمپانی با قیمت کمتر از 5 میلیارد دلار به توافق رسیدند.

تحلیلگران می گویند بعید است کمپانی مخابراتی ورایزن که خریدار یاهو است، در واکنش به خبر افشای اطلاعات حساب های کاربری، تغییری در مفاد و قیمت توافق شده اعمال کند.

منبع: ایرنا

حساب کاربری مدیر عامل یاهو هم هک شُد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات