طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللعربستان از بمب های فسفر سفید آمریکایی در یمن استفاده می کند | واشینگتن پست

عربستان از بمب های فسفر سفید آمریکایی در یمن استفاده می کند | واشینگتن پست

قانونگذاران آمریکایی به دنبال منع واشینگتن از فروش سلاح به عربستان

روزنامه واشینگتن پست از استفاده عربستان سعودی از بمب های فسفر سفید ساخت آمریکا در جنگ یمن خبر داد.

عربستان, عربستان سعودی, فسفر سفید, واشینگتن پست عربستان بمب فسفر سفید آمریکایی یمن

عربستان, عربستان سعودی, فسفر سفید, بین الملل, عربستان سعودی, واشینگتن پست

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از واشینگتن پست؛ بر اساس نقل از های منتشر شده عربستان سعودی از بمب های فسفر سفید آمریکایی در جنگ یمن استفاده می کند.


در ادامه این نقل از آمده است: تصاویر و فیلم هایی که در رسانه های اجتماعی منتشر شده است از استفاده سعودی ها از بمب های فسفر سفید حکایت دارند که این مسئله موجب بروز نگرانی در میان گروه های مدافع حقوق بشر شده است که مبادا از این مواد بسیار خطرناک ضد مردم غیرنظامی استفاده شود.


تجهیزات حاوی فسفر سفید بعد از انفجار این ماده را آزاد می کنند که به طور خودکار در هوا مشتعل می شود و دود سفیدی ایجاد می کند. این مهمات وقتی مورد استفاده قرار گیرد، باعث ایجاد سوختگی شدید و حتی مرگ می شود.


دقیقا مشخص نیست که سعودی ها چگونه از این مهمات استفاده می کنند؛ اما دولت این کشور از زمان شروع تجاوزگری به یمن در سال 2015 به علت بمباران کورکورانه نقاط مسکونی با انتقادهای گسترده ای مواجه بوده است.


مقامات آمریکایی تایید کردند که دولت این کشور در گذشته مهمات فسفر سفید در اختیار سعودی ها قرار داده است؛ اما از ارائه توضیح درباره میزان و زمان تحویل این مهمات خودداری کردند.


نقل از ها حاکی است دولت اوباما از شروع فعالیت خود در سال 2009 فروش بیش از 115 میلیارد دلار سلاح به عربستان سعودی طی 42 قرارداد متفاوت را تسهیل کرده است که این رقم بیش از هر دولت دیگری است.آمریکایی ها درباره ترامپ و کلینتون بدبین هستند | نتایج نظرسنجی واشینگتن پست
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات