طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
وجود 128 رشته مقطع در دانشگاه علوم پزشکی همدان

وجود 128 رشته مقطع در دانشگاه علوم پزشکی همدان

داروسازی و پزشکی برترین رشته های دانشگاه علوم پزشکی تهران

معاون آموزشی دانشگاه از وجود 128 رشته‎مقطع در مقاطع کاردانی تا فوق تخصص در دانشگاه خبر داد.

همدان, علوم پزشکی, کارشناسی, وجود رشته مقطع دانشگاه علوم پزشکی همدان

همدان, علوم پزشکی, کارشناسی, کاردانی, دانشگاه
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ فرهاد فراهانی با بیان اینکه مجموعه دانشگاه علوم پزشکی همدان حوزه آموزشی را در اولویت قرار داده است و امکانات خوبی در اختیار ما قرار گرفته است، اظهار کرد: طرح های توسعه ای خاصی در حوزه آموزشی در دست اقدام است.

وی با اشاره به اضافه شدن چند رشته دستیاری و کاردانی در سال جاری در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه راه اندازی رشته های مورد نیاز در دانشگاه، گفت: قاعده کلی را در سال های گذشته مشخص کرده ایم و آن این است که تمام رشته های دانشگاه علوم پزشکی همدان باید تحصیلات تکمیلی داشته باشند.

معاون آموزشی دانشگاه خاطرنشان کرد: در حال حاضر در دانشکده پزشکی فقط گروه چشم پزشکی دستیاری ندارد و بقیه رشته ها دستیاری دارند.

وی با بیان اینکه 18 رشته دستیاری در دانشگاه وجود دارد، افزود: به دنبال ایجاد رشته دستیاری طب فیزیکی و توان بخشی هستیم.

دکتر فراهانی با بیان اینکه ورود تحصیلات تکمیلی تمام رشته های دانشگاه در دانشکده داروسازی، توان بخشی، پیراپزشکی و پرستاری را در دستور کار داریم، گفت: تعدادی از رشته های کارشناسی را بر اساس نیاز دانشگاه پیگیر هستیم تا وارد کنیم.

وی با بیان اینکه ورود رشته ها بسادگی نیست و هر کدام فرآیندی را باید طی کند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 128 رشته مقطع از کاردانی تا فوق تخصص در 7 دانشکده که سه دانشکده اقماری است، داریم.

این مسئول با بیان اینکه اولین دوره دستیار فوق تخصص نوزادان هم شروع شده و امسال دانشجویان آن مشغول به تحصیل می‎شوند، گفت: در دانشکده پیراپزشکی نهاوند رشته پرستاری سال گذشته تصویب شده و امسال در این رشته نیز در دانشکده نهاوند دانشجو گرفته می شود.

معاون آموزشی دانشگاه با بیان اینکه رتبه‎بندی دانشگاه ضوابط مختلفی دارد، خاطرنشان کرد: طرح رتبه‎بندی آموزشی دانشگاه (طرح راد) از سوی وزارت بهداشت در سال 90 یک بار و سال 94 نیز بار دیگر برگزار شد.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی همدان در حال حاضر در بین دانشگاه های کشور بر اساس رتبه بندی راد، رتبه 14 را دارد.

دکتر فراهانی با بیان اینکه امسال قرار است طرح رتبه‎بندی مؤسسات آموزشی مجدد انجام شود، گفت: مصوبات جدیدی در اعتباربخشی مؤسسات آموزشی گذاشته می شود که مهر ماه قرار است شروع شود.

وی با بیان اینکه از دی ماه امسال دبیرخانه و شورای عالی کلان منطقه 3 آمایشی کشور در همدان مستقر می‏شود، افزود: کلان منطقه 3 آمایشی کشور شامل دانشگاه‎های همدان، کرمانشاه، کردستان و ایلام است

ایجاد رشته هایِ جدید دَر دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی تهران
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات