طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
آخرین اخبار گوناگونچرا ورزش پوست را جوان نگه می دارد؟

چرا ورزش پوست را جوان نگه می دارد؟

با حضور معاون حقوقی وزارت ورزش و جوانان مشکلات هیات های استان بررسی شد

ورزش مداوم باعث کندتر شدن روند پیری و جوان ماندن پوست و بدن می شود. بررسی های اخیر نشان داده است که ورزش علاوه بر پیشگیری از تحلیل رفتن بدن و افزایش سرعت با کند شدن روند پیری همراه است.


طول عمر

خبرگزاری ایسنا: ورزش مداوم باعث کندتر شدن روند پیری و جوان ماندن پوست و بدن می شود. بررسی های اخیر نشان داده است که ورزش علاوه بر پیشگیری از تحلیل رفتن بدن و افزایش سرعت با کند شدن روند پیری همراه است.

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود ورزش با جوان ماندن بدن همراه باشد. این دلایل عبارتند از:

1. آنتی باکتریال بودن عرق

عرق کردن به هنگام ورزش مانند یک حمام بخار عمل می کند. البته عرق باید پس از ورزش سریعا از روی بدن شسته شود. بررسی های اخیر نشان داده است که عرق مانند آنتی بیوتیک طبیعی کار می کند.

2. افزایش فشار خون

ورزش فشار خون را افزایش می دهد و اکسیژن رسانی به خون را سریع تر می کند. این خون به قلب و اعضای بدن می رود و خون رسانی به پوست نیز افزایش می یابد. افزایش فشار خون به پوست باعث می شود سلول های مرده خارج شوند و پوست تمیزتر شود.

3. انعطاف پذیری فاشیا افزایش می یابد

فاشیا بافتی است که عضلات، عروق خونی و اعصاب را در کنار هم نگه می دارد. فاشیا باید همواره درگیر و فعال بماند تا بدن منعطف و جوان باقی بماند. با ورزش این اتفاق می افتد.

4. ترشح میوکین

در مطالعات اخیر مشخص شد به هنگام ورزش، میوکین ترشح می شود و این مساله به جوان ماندن بدن کمک می کند. میوکین وارد جریان خون شده و در کیفیت پوست نقش اساسی دارد. تحقیقات نشان داده است افرادی که ورزش می کنند پوست بهتری دارند.

5. کاهش استرس

ورزش میزان کورتیزول را در بدن متعادل می کند. در صورتی که کورتیزول در بدن بیش از حد تولید شود، پوست جوش می زند. ورزش با کاهش استرس و کاهش میزان ترشح کورتیزول از جوش زدن پوست پیشگیری می کند. ضمن اینکه کورتیزول، کولاژن را در پوست تخریب می کند و باعث چروکیده شدن آن می شود اما ورزش از این روند پیشگیری می کند.

جوانترین ورزشکار حاضر در المپیک ریو
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات