طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیراه ورود هواپیما به کشور با صدور مجوز اوفک هموار شده است

راه ورود هواپیما به کشور با صدور مجوز اوفک هموار شده است

صدور اینترنتی مجوز خروج اَز کشوربرای مشمولان

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: با صدور مجوز اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC)، راه های اولیه خرید هواپیما هموار شد.

ایرلاین, اوفک, مجوز, ورود هواپیما کشور صدور مجوز اوفک هموار

ایرلاین, اوفک, مجوز, خرید هواپیما, هواپیما

به نقل از گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان هواپیمایی کشوری، علی عابدزاده تصریح کرد: همانگونه که پیش بینی می شد، بعد از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک، راه ها به تدریج هموار شد و اینک نه تنها بخش دولتی، بلکه کمپانی های خصوصی نیز می توانند به طور مستقیم با کمپانی های هواپیما سازی در مورد خرید هواپیما مذاکره کنند.


وی با اشاره به اینکه به موازات توسعه ناوگان، ایجاد زیرساخت های لازم برای ورود هواپیماهای جدید نیز درحال انجام است گفت: نیاز سنجی های لازم در این مورد صورت گرفته و برای فعال کردن فرودگاه های بی پرواز و یا کم پرواز، حرکت به سمت اقتصادی شدن فرودگاه های کشور و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی به کمپانی های حمل و نقل هوایی توصیه شده است تا حد امکان برای افزایش هواپیما با ظرفیت های پائین اقدام کنند.


عابدزاده با بیان اینکه مذاکرات و پیگیری های ایرلاین ها محدود به کمپانی های بوئینگ و ایرباس نیست گفت: آنچه در این خصوص حائز اهمیت است، فراهم شدن جو رقابت است که کمپانی های هواپیمایی دولتی و خصوصی می توانند از این فرصت استفاده و نسبت به افزایش ناوگان خود و نوسازی آن اقدام کنند.


رئیس سازمان هواپیمایی کشوری همچنین با اشاره به شرایط و محدودیت های گذشته و وجود نرخ های تکلیفی از طرف دستگاه های حاکمیتی که موجب تضعیف ساختار مالی کمپانی های خصوصی شده است، از حوزه های اقتصادی و به خصوص بانک ها خواست تا با کمپانی های هواپیمایی در جهت تامین منابع مالی آنها همکاری کنند.


وی به بانک ها اطمینان داد با فضای ایجاد شده و آزادی عمل منطقی و اصولی، کمپانی ها این پتانسیل را خواهند داشت که با اصلاح ساختار مالی، پاسخگوی تعهدات مالی و بانکی خود باشند.


ورود 200 فروند هواپیمای ارزان به کشور
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات