طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیحالت بازار در آستانه محرم

حالت بازار در آستانه محرم

افزایش ۵ هزار تومانی نرخ در ۲ ماه / حالت بازار گوشت در آستانه عیدقربان

معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: مشکلی از نظر تامین گوشت قرمز و مرغ در ماه محرم وجود ندارد.


قیمت مرغ خبرگزاری میزان: معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: مشکلی از نظر تامین گوشت قرمز و مرغ در ماه محرم وجود ندارد.

حسن رکنی اظهارداشت: صادرات دام سبک از کشور، روال عادی خود را طی می کند.

او با اشاره به آخرین حالت بازار مرغ و گوشت قرمز، تصریح کرد: صبح امروز قیمت مرغ در میادین میوه و تره بار، ۶ هزار و ۴۰۰ تومان بوده است و نرخ این کالا برای مصرف کننده فقط باید ۱۰ درصد بالاتر باشد.

وی برخی مباحث مطرح شده مبنی بر اینکه قیمت مرغ در بازار به کیلویی ۸ هزار تومان رسیده را نادرست خواند و ادامه داد: به طور متوسط، نرخ این کالا به ۷ هزار و ۲۰۰ تومان کاهش یافته و روند قیمت مرغ طی دو هفته گذشته، افزایشی نبوده است.

رکنی با اشاره به اینکه مصرف گوشت مرغ در  ماه محرم افزایش پیدا می کند، گفت: با توجه به جوجه ریزی انجام شده، مشکلی برای تأمین مرغ مصرفی در ماه محرم وجود ندارد.

این مقام مسئول در وزارت جهادکشاورزی با بیان اینکه ذخایر کافی از محل تولیدات داخلی، در دسترس مردم خواهد بود، افزود: در صورت نیاز، کمپانی پشتیبانی امور دام نیز اقدام به توزیع مرغ سرد در بازار خواهد کرد.

رکنی درباره صادرات دام سبک از کشور نیز اظهارداشت: صادرات دام روال عادی خود را طی می کند.

معاون وزیرجهادکشاورزی درباره  قیمت فروش دام زنده نیز گفت: تولیدکنندگان ما طی دو سه سال اخیر زیان کرده اند و نرخ هر کیلوگرم دام زنده طی این مدت، ۱۱ هزار تومان بوده که امسال ۱۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

رکنی ادامه داد: فروش دام به قیمت ۱۲ هزارتومان در مراکز زیاد فروشی و میادین انجام می شود، البته احتمال دارد برخی حلقه های واسط به افزایش قیمت دامن بزنند، ضمن اینکه فروشندگان با توجه به هزینه های جانبی، تا رقم ۱۴ هزار تومان را برای نرخ دام تعیین کرده اند.

معاون وزیرجهاد کشاورزی درباره حالت قیمت گوشت قرمز در بازار نیز اضافه کرد: قیمت عرضه هر کیلوگرم لاشه دام سبک در مراکز زیاد فروشی، بین ۳۰ تا ۳۱ هزار تومان است و هر کیلوگرم گوشت گوساله نیز بین ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان به مشتریان عرضه می شود.

حالت بازار گوشت در آستانه عید قربان
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات